Vb 2014: Nato-találat okozta Foxiék vesztét Botswanában

2013.06.15. 17:32
A labdarúgó világbajnoki selejtezők afrikai zónájában a korábban Magyarországon is futballozó Foxival felálló Közép-afrikai Köztársaság Nicaise Ozingoni duplájával kétszer is vezetett Botswana otthonában, de a házigazda Ofentse Nato 86. percben szerzett találatával 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

A korábbi diósgyőri, újpesti, majd kecskeméti Foxi végigjátszotta a mérkőzést, amelyen Botswana Ali Tolmbaye kiállítását követően a 40. perctől emberelőnyben futballozott. A hazaiak az ellenfél kiállítása után egy perccel tizenegyesből egyenlítettek (1–1), majd Foxiék megint vezetést szereztek, ám a botswanaiak a hajrában szerzett két góllal megfordították az állást, és 3–2-re legyőzték a közép-afrikaiakat, akik vereségükkel a csoport utolsó helyére zuhantak.

A D-csoportban Zambia otthon csak döntetlent játszott Szudánnal, így csupán egy ponttal növelte előnyét a vasárnap Lesotho ellen idegenben pályára lépő Ghána előtt, amely holnap akár át is veheti a vezetést a csoportban.