Vb 2014: a rutin döntött, az ausztrálok hengereltek

2013.06.11. 12:54
Mark Bresciano szerezte az ausztrálok első gólját (Fotó: Reuters)
Az ausztrál labdarúgó-válogatott 4–0-ra legyőzte Jordániát az ázsiai világbajnoki selejtezőben, így nagyon közel került ahhoz, hogy kijusson a vb-re. A házigazdáknál Mark Bresciano, Tim Cahill, Robbie Kruse és Lucas Neill is betalált.

Nehezen indult a mérkőzés, a kezdeti tapogatózásnak a 15. percben vetett véget Ausztrália, amikor egy jobb oldali beadásra középen tökéletesen érkezett Mark Bresciano, és a 33 éves játékos öt méterről a kapu közepébe belsőzte a labdát; a vendégek kapusa tehetetlen volt. (1–0)

Az első félidőben még egy Tim Cahill-helyzetet jegyezhettünk fel, ám a 33 éves középpályás mellé lőtt, így a szünetben egygólos előnyben voltak a házigazdák.

A fordulás után felpörögtek az ausztrálok, a 61. percben éppen Cahill talált a hálóba: gyors kontra végén Robbie Kruse – aki az első félidőben is kiválóan futballozott – tekert középre a jobb oldalról, az érkező Cahill pedig a védőjét megelőzve a hálóba stukkolt. (2–0)

Negyedórával később ismét mattolta ellenfelét Ausztrália: Robbie Kruse egy köténnyel fűzte át a védőjét a tizenhatoson belül, majd 14 méterről a rövid alsóba lőtt – kellett hozzá a jordániai kapus hibája is. (3–0)

A végeredményt Lucas Neill állította be a 84. percben: két fejpárbajt is megnyertek az ausztrálok, a vendégek kapusa árnyékra mozdult, az előrehúzódó 35 éves védő pedig emberét lefejelve az üres kapuba bólintott. (4–0)

Ausztrália 1974, 2006 és 2010 után ismét kijuthat a világbajnokságra, erről az utolsó forduló fog dönteni, amikor Irakot fogadja, a rivális Omán pedig Jordániába látogat.

A PARTJELZŐ ESÉSE

Japán 1–0-ra győzött az iraki válogatott ellen idegenben. A már biztos vb-résztvevő japánok számára tét nélküli volt az összecsapás, amelyet Hajnal Tamás stuttgarti csapattársa, Okazaki Sindzsi döntött el a 89. percben, miután Irak emberhátrányba került a 82. percben.

VB 2014, ÁZSIAI SELEJTEZŐK
B-CSOPORT
Ausztrália–Jordánia 4–0
(Bresciano 15., T. Cahill 61., Kruse 76., Neill 84.)

5. Irak 7 1 2 4 4 7 –3 5

Dél-Korea labdarúgó-válogatottja Szöulban Akmal Shorakhmedov öngóljával 1–0-s győzelmet aratott világbajnoki selejtezőn Üzbegisztán felett, így megerősítette a vezető helyét a 4. selejtezőkör A-csoportjában.

Irán 4–0-ra győzött Libanon ellen hazai pályán, ezzel eldőlt, hogy az irániak, Dél-Korea és Üzbegisztán minimum pótselejtezőt érő helyen végez, és a sorrend az utolsó körben dől el (ekkor Dél-Korea–Irán, valamint Üzbegisztán–Katar meccseket rendeznek).

A-CSOPORT
Dél-Korea–Üzbegisztán 1–0
(Shorakhmedov 43. – öngól)
Irán–Libanon 4–0 (Kalad 39., Nekunam 45., 87., Gocsannehad 46. )

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dél-Korea 7 4 2 1 13–6 14
2. Irán 7 4 1 2 7–2 13
3. Üzbegisztán 7 3 2 2 6–5 11
4. Katar 7 2 1 4 4–8 7
5. Libanon 8 1 2 5 3–12 5
A csoport első két helyezettje kijut a brazíliai világbajnokságra, a harmadik előbb kontinentális, aztán (győzelme esetén) interkontinentális pótselejtezőt vívhat.