A portugál sajtó a „bragai horror” után már visszasírja Scolarit

2008.10.16. 14:47
A portugál sajtó nehezen emészti meg, hogy a Carlos Queiroz irányította nemzeti tizenegy hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a 48 percig emberhátrányban játszó Albánia ellen. Az A Bola Luiz Felipe Scolarit sírta vissza, míg a többi lap hosszasan elemzte Cristiano Ronaldóék vergődését, minden elképzelést nélkülöző játékát.
Cristiano Ronaldo is tehetetlen volt az albán védőkkel szemben
Fotó: Reuters

A portugál sajtó nehezen emészti meg, hogy a Carlos Queiroz irányította nemzeti tizenegy hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a 48 percig emberhátrányban játszó Albánia ellen.

Valamennyi nagy portugál lap élesen bírálta a portugál válogatott Albánia elleni játékát, illetve Carlos Queiroz szövetségi kapitányt.

A luzitánok az újabb döntetlen után Dánia és Magyarország mögött öt pontjukkal csak a harmadik helyen állnak a vb-selejtezők európai zónájának 1. csoportjában úgy, hogy egy meccsel többet játszottak, mint a listavezető dánok és az ugyancsak ötpontos svédek.

A Jogo címlapján egyetlen szóval minősítette a portugál csapat játékát: „Szégyenteljes!” A lap összeállításában sorra veszi Carlos Quieroz hibásnak vélt döntéseit a csapat szerkezetével, taktikájával, illetve a cserékkel kapcsolatban.

Az A Bola című lap Luis Felipe Scolarit és egy korábbi nyilatkozatát helyezte a címlapra, amikor az Eb-selejtező sorozat végén a finnek elleni döntetlen után (ezzel jutottak ki a portugálok az Eb-re) azt kérdezte az újságíróktól: „Én egy szamár vagyok?”

Ezzel a lap egyrészt burkoltan véleményt alkot Queirozról, másrészt négy vb-selejtező elteltével visszasírja a válogatottal Eb-ezüstöt (2004) és vb-4. helyet elérő szakembert.

A Record arról ír, hogy az albánok elleni megdöbbentő döntetlen után rendkívül nehéz helyzetbe kerültek Cristiano Ronaldóék a továbbjutás szempontjából, míg a Públicó „A bragai horror” címmel ír a mérkőzésről, és megállapítja, hogy Carlos Queiroz együttese minden elképzelés nélkül lézengett a pályán.

„A BRAGAI HORROR”

A Diário de Notícias egyenes a portugál futballtörténelem egyik legrosszabb találkozójának nevezi az albánok elleni vergődést, a Maisfutebol szerint pedig hatalmas szakadékba zuhant a válogatott, amiért a szövetséget is felelősség terheli…

EMLÉKEZTETŐ

PORTUGÁLIA–ALBÁNIA 0–0
Braga V.: Kircher (német)
PORTUGÁLIA: Quim – Miguel (N. Gomes 75.), Pepe, Alves, Ferreira – Fernandes, Moutinho (Quaresma 54.) – Danny (Nani 54.), Meireles, C. Ronaldo – Hugo Almeida
ALBÁNIA: Beqaj – Bequiri (Tali 24.), Bulku, Vangjeli, Curri – Agolli, Skela, Lala, Cana – Duro (Berisha 76.) – Bogdani (Vrapi 46.)

2008.09.06. Albánia–Svédország 0–0
2008.09.06. Málta–Portugália 0–4 (Said 26. öngól, H. Almeida 61., Simao 72., Nani 78.)
2008.09.06. Magyarország–Dánia 0–0
2008.09.10. Svédország–Magyarország 2–1 (Källström 55., Holmén 63., ill. Rudolf 90.+3)
2008.09.10. Portugália–Dánia 2–3 (Nani 42., Deco 86.–11-es, ill. Bendtner 84., C. Poulsen 90., D. Jensen 90+2.)
2008.09.10. Albánia–Málta 3–0 (Bogdani 45, Duro 83, Dalku 89.)
2008.10.11. Magyarország–Albánia 2–0 (Torghelle 49., Juhász 81.)
2008.10.11. Dánia–Málta 3–0 (S. Larsen 10., 47., Agger 29. – 11-esből)
2008.10.11. Svédország–Portugália 0–0
2008.10.15. Málta–Magyarország 0–1 (Torghelle 23.)
2008.10.15. Portugália–Albánia 0–0