Del Bosque: Bojan debütálása nem elsődleges fontosságú kérdés

Vágólapra másolva!
2008.09.05. 18:55
Címkék
Vicente del Bosque, a spanyol válogatott szövetségi kapitánya első tétmérkőzésére készül a selección élén. A szakember elmondta, nem foglalkozik azzal, hogy sokan azt várják tőle, hogy megadja Bojan Krkicnek a lehetőséget a debütálásra a válogatottban, hanem csak a csapat érdekeit tartja szem előtt.
Del Bosque nem ijed meg a magas elvárásoktól
Fotó: Imago
Del Bosque nem ijed meg a magas elvárásoktól
Del Bosque nem ijed meg a magas elvárásoktól
Fotó: Imago
Del Bosque nem ijed meg a magas elvárásoktól

TIPPELJEN A SPANYOL BAJNOKSÁG MÉRKŐZÉSEIRE, ÉS NYERJEN A FANZONE JÁTÉKÁN!


A spanyol sajtó nagyon várja már a fiatal, szerb származású Bojan Krkic bemutatkozását a selecciónban, de Vicente del Bosque csak a csapat érdekeivel foglalkozik a Bosznia elleni, szombati vb-selejtező előtt.

„Bojan ügye nem elsődleges fontosságú kérdés a válogatottnál. Ő csak egy a 19 játékos közül, és csak akkor játszatom majd, ha a csapat érdeke azt kívánja, nem pedig azért, hogy bemutatkozhasson a válogatottnál” – mondta a szövetségi kapitány.

Del Bosque nincs könnyű helyzetben, mivel nehéz lesz felülmúlnia elődjét az Európa-bajnok spanyol válogatott élén. A kapitány mégsem foglalkozik a rá nehezedő nyomással, hanem csak a munkájára koncentrál.

„Már hozzászoktam ahhoz, hogy olyan csapatnál dolgozom, amelyet mindenki le szeretne győzni. Ez akár pozitív is lehet a számunkra. Mindenki nyerni akar majd az Európa-bajnok ellen. Mi vagyunk saját magunk legnagyobb ellensége. A múlt nem ad nekünk plusz erőt, de nem is gyengít minket” – mondta Del Bosque.

„A csapat tisztában van azzal, amit elért, de a jövő a Bosznia elleni meccsel kezdődik. Hosszú út áll előttünk, és kevés lehetőségünk van hibázni. Ezt már a vb-selejtezők kezdetétől észben kell tartanunk” – tette hozzá a kapitány.

A SPANYOLOK KERETE

Kapusok: Iker Casillas (Real Madrid), José Manuel Reina (Liverpool)
Védők: Raúl Albiol (Valencia), Fernando Navarro (Sevilla), Carles Puyol (Barcelona), Joan Capdevila (Villarreal), Sergio Ramos (Real Madrid), Andoni Iraola (Athletic Bilbao), Juanito Gutiérrez (Real Betis)
Középpályások: Andrés Iniesta (Barcelona), Xavi Hernández (Barcelona), Diego Capel (Sevilla), Santi Cazorla (Villarreal), Xabi Alonso (Liverpool), Marcos Senna (Villarreal), Cesc Fabregas (Arsenal)
Csatárok: David Villa (Valencia), Bojan Krkic (Barcelona), Daniel Güiza (Fenerbahçe)
Legfrissebb hírek

Két helyszín, három teszt és egy szombati futam – az F1 több bejelentést tett 2026 kapcsán

F1
7 perce

Osztrák jégkorongliga: távozik az FTC házi pont- és gólkirálya

Jégkorong
22 perce

Új névadó szponzor a szegedi pólósoknál

Vízilabda
32 perce

Az NB I újonca szerződést hosszabbított a szélsővel – hivatalos

Labdarúgó NB I
32 perce

„Olyan volt, mintha a világbajnoki címért küzdene!” – Bortoleto azt hitte, kíméletesebb lesz vele Alonso

F1
33 perce

Klub-vb: Guardiola is egyetért Klopp kritikájával

Klub-vb
47 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
47 perce

F1 75: Jim Clark beragadt a rajtnál, Graham Hill egérutat nyert a vb-csatában

F1
56 perce
Ezek is érdekelhetik