Frattesi pazar gólt lőtt – a címvédő olaszok győzelemmel melegítettek az Eb-re

B. D. K.B. D. K.
2024.06.09. 22:43
Frattesi gólja döntött (Fotó: Getty Images)
Az Európa-bajnoki címvédő Olaszország Davide Frattesi látványos góljával 1–0-ra legyőzte Empoliban Bosznia-Hercegovinát, így győzelemmel hangolt a jövő héten kezdődő kontinenstornára.

A címvédő olasz válogatott kedden gól nélküli döntetlent játszott a szintén Európa-bajnoki résztvevő törökökkel Bolognában.

A mostani meccs első negyedórájában többször is vezetést szerezhetett volna a házigazda, de nem sikerült betalálnia. A bosnyákoknak is volt lehetőségük, a 18. percben Gianluigi Donnarummának akadt dolga egy szabadrúgásnál.

A 38. percig kellett várni a gólra, Federico Chiesa félmagas átadásából Davide Frattesi felugorva, kapásból helyezett a kapuba. Nagyszerű gól volt (1–0, VIDEÓ ITT!).

A szünet után Gianluca Scamacca is lőhetett volna egy látványos gólt, de Kenan Piric kapus bravúrral védett. A legvégén egy rosszul hazatett labda után majdnem egyenlítettek a bosnyákok, de Donnarumma figyelt.

Az olaszok szombaton az albánok ellen kezdenek az Eb-n, azon a napon, amelyen mi is megkezdjük a szereplésünket Svájc ellen.

EB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
OLASZORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA 1–0 (1–0)
Empoli, Carlo Castellani Stadion. Vezette: Theuli (ciprusi)
Olaszország: G. Donnarumma – Darmian, Buongiorno, Calafiori – Bellanova (Dimarco, 65.), Jorginho (Lo. Pellegrini, 65.), Fagioli (Cristante, 66.), Cambiaso – Frattesi (Folorunsho, 76.), Chiesa (Raspadori, 77.) – Scamacca (Retegui, 84.). Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti
Bosznia-Hercegovina: Piric – Ahmedhodzic, Katic (Mumaremovic, 90.), Bicakcic – Gazibegovic (Sosic, 89.), Hajradinovic (Burnic, 67.), Tahirovic, Saric (Huseinbasic, 67.), Mujakic (Hadzikadunic, 81.) – Gigovic, Demirovic. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez
Gólszerző: Frattesi (38.)

OLASZORSZÁG KERETE
Kapusok: Gianluigi Donnarumma (Paris Saint Germain – Franciaország), Alex Meret (Napoli), Guglielmo Vicario (Tottenham Hotspur – Anglia)
Védők: Alessandro Bastoni (Internazionale), Raoul Bellanova (Torino), Alessandro Buongiorno (Torino), Riccardo Calafiori (Bologna), Andrea Cambiaso (Juventus), Matteo Darmian (Internazionale), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Federico Dimarco (Internazionale), Federico Gatti (Juventus), Gianluca Mancini (Roma)
Középpályások: Nicolo Barella (Internazionale), Bryan Cristante (Roma), Nicolo Fagioli (Juventus), Michael Folorunsho (Hellas Verona), Davide Frattesi (Internazionale), Jorginho (Arsenal – Anglia), Lorenzo Pellegrini (Roma)
Támadók: Federico Chiesa (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma), Giacomo Raspadori (Napoli), Mateo Retegui (Genoa), Gianluca Scamacca (Atalanta), Mattia Zaccagni (Lazio)
Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti