Felkészülés: Clauss hatalmas gólt lőtt, és betalált Mbappé is a luxemburgiaknak

K. Zs.K. Zs.
2024.06.05. 22:56
Jonathan Clauss hatalmas lövésből szerezte meg a második gólját a francia válogatottban (Fotó: AFP)
Az Európa-bajnokságra készülő francia labdarúgó-válogatott szerda este 3–0-ra legyőzte vendégét, Luxemburgot.

A franciák nyomasztó fölényben játszottak az első félidőben, Antoine Griezmann egyszer eltalálta a kapufát, és a szünet előtt nem sokkal jött a gól is: a bal oldalon Kylian Mbappé húzott le az alapvonalig, a kapu elé emelt, és Randal Kolo Muani a hálóba fejelt. VIDEÓ ITT!

Mbappé a 70. percben született második gólban is benne volt, bár ezúttal csak odagurította a labdát Jonathan Claussnak, mielőtt a csereként érkező marseille-i védő hatalmas gólt lőtt a léc alá a 16-os vonala elől (2–0, VIDEÓ ITT!).

A hajrában Enes Mahmutovic fejesénél a luxemburgiak közel voltak a szépítéshez (a labda a lécet találta el), de végül ők kaptak gólt: a „kékeknél” néhány perccel korábban debütáló Bradley Barcola labdaszerzés után remek passzal készítette elő Mbappé válogatott pályafutásának 47. gólját (3–0, VIDEÓ ITT!).

A „kékek” még egy mérkőzést játszanak az Európa-bajnokságig, ellenfelük Kanada lesz vasárnap.

EB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FRANCIAORSZÁG–LUXEMBURG 3–0 (1–0)
Metz. Vezette: Visser (belga)
FRANCIAORSZÁG: Maignan – Koundé (Pavard, 64.), Upamecano (Saliba, a szünetben), Konaté, T. Hernandez (Clauss, a szünetben) – Kanté (Zaire-Emery, 64.), Fofana (Camavinga, 89.), Griezmann (Giroud, 81.) – Kolo Muani, M. Thuram (Barcola, 81.), K. Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
LUXEMBURG: Moris – Mahmutovic, Chanot, Carlson – Jans, Olesen, C. Martins, S. Thill (Mustafic, 44.; Phillips, 55.), Dzogovic (Lohei, 81.) – Da. Sinani, Rodrigues. Szövetségi kapitány: Luc Holtz
Gólszerző: Kolo Muani (43.), Clauss (70.), K. Mbappé (85.)

A FRANCIA LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT EDDIGI EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok: Alphonse Areola (West Ham – Anglia), Mike Maignan (Milan – Olaszország), Brice Samba (Lens)
Védők: Jonathan Clauss (Marseille), Théo Hernandez (Milan – Olaszország), Ibrahima Konaté (Liverpool – Anglia), Jules Koundé (FC Barcelona – Spanyolország), Ferland Mendy (Real Madrid – Spanyolország), Benjamin Pavard (Internazionale – Olaszország), William Saliba (Arsenal – Anglia), Dayot Upamecano (Bayern München – Németország)
Középpályások: Eduardo Camavinga (Real Madrid – Spanyolország), Youssouf Fofana (Monaco), Antoine Griezmann (Atlético Madrid – Spanyolország)), N’Golo Kanté (Al-Ittihad – Szaúd-Arábia), Adrien Rabiot (Juventus – Olaszország), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid – Spanyolország), Warren Zaire-Emery (Paris Saint-Germain)
Támadók: Bradley Barcola (Paris Saint-Germain), Kingsley Coman (Bayern München – Németország), Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain), Olivier Giroud (Milan – Olaszország), Randal Kolo Muani (Paris Saint-Germain), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), Marcus Thuram (Internazionale – Olaszország)
Szövetségi kapitány: Didier Deschamps