Buksa fejesével vezettek a lengyelek, de Gakpo és Weghorst góljával fordítottak a hollandok – videók

D. Á.D. Á.
2024.06.16. 17:00
Gakpo gólja (Fotó: Getty Images)
Adam Buksa fejesével a 16. percben szerezte meg a vezetést Lengyelország Hollandia ellen a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének 1. fordulójában a D-csoportban. A hollandok nem sokáig szomorkodhattak, Cody Gakpo ugyanis az első fél óra végén egyenlített. Sokáig 1–1 volt az állás, aztán a hajrában jött Wout Weghorst, és megnyerte a meccset a hollandoknak.

A gólok megtekintéséhez kattintson a képre!

LENGYELORSZÁG–HOLLANDIA 1–2 (1–1)
Hamburg, Volksparkstadion, 48 117 néző. Vezette: Artur Soares Dias (Paulo Soares, Pedro Ribeiro) – portugálok
LENGYELORSZÁG: Szczesny – Bednarek, Salamon (Bereszynski, 86.), Kiwior – Frankowski, Zielinski (Piotrowski, 78.), Romanczuk (Slisz, 55.), Zalewski – Urbanski (Swiderski, 55.), Buksa, Sz. Szymanski (Moder, a szünetben). Szövetségi kapitány: Michal Probierz
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 87.) – Schouten, Reijnders, Veerman (Wijnaldum, 62.) – Simons (Malen, 62.), Depay (Weghorst, 81.), Gakpo (J. Frimpong, 81.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman
Gólszerző: Buksa (16.), ill. Gakpo (29.), Weghorst (83.)
Sárga lap: Veerman (15.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA ITT!