Eb 2024: Szerbia ikszelt Bulgáriával, ott lesz a kontinenstornán

K. B.K. B.
2023.11.19. 16:54
Filip Koszticsék megszenvedtek a bolgárokkal, de kijutottak az Európa-bajnokságra (Fotó: Getty Images)
Szerbia vasárnap Leszkovacban 2–2-es döntetlent játszott Bulgária labdarúgó-válogatottjával, így az Európa-bajnoki selejtezőben Magyarország után ő a G-csoport másik kijutója.

Szerbiának a biztos Eb-részvételért gyakorlatilag annyi volt a feladata, hogy hazai pályán ne kapjon ki attól a Bulgáriától, amelynek vendégeként 1–1-es döntetlent ért el június végén. Úgy kezdte a találkozót, hogy ha az egy pont ezúttal is megvan, akkor teljesen mindegy, Montenegró győz-e a Puskás Arénában, az egymás ellen elért eredmények miatt – pontegyenlőségnél – Szerbia élvez előnyt, hiszen mindkétszer nyert a montenegróiakkal szemben.

A szerbek semmit nem akartak a véletlenre bízni, rögtön nyomás alá helyezték a bolgárokat, aminek a 17. percben meglett az eredménye:Dusan Tadics jobbról remekül beadott szögletét előbb Nemanja Gudelj fejelte a keresztlécre, a kipattanóMilos Veljkovicsot találta meg, aki karrierje 28. válogatott meccsén közelről, fejjel szerezte meg első gólját a nemzeti együttesben, 1–0. Szerbia több veszélyes helyzetet is kialakított az első félidőben, de az előnyét nem tudta tovább növelni.

A második negyvenöt percet nagyobb iramban nyitotta a bolgár válogatott, amely az 59. percben a csereként beálltGeorgi Ruszev révén előbb egyenlített, majd Kiril Deszpodov góljának hála tíz perccel később fordított! A végjátékban Szerbia ismét megtalálta a játékát, Szrdjan Babics gyönyörű lövéssel egyenlített a 80. percben, ezzel beállítva a 2–2-es végeredményt. Ez egyben azt is jelenti, hogy a szerb válogatott először kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra (korábban Szerbia és Montenegró egyszer, Jugoszlávia négyszer szerepelt a kontinenstornán).