Eb 2020: hatalmas magyar fölény! 97 százalékban hazai drukker a Puskás Arénában

Vágólapra másolva!
2021.06.14. 13:59
null
Így fest majd „madártávlatból” kedden 18 órakor a Puskás Aréna: telt ház várja a pályára lépő magyar és portugál válogatottat, és mint minden nagy mérkőzés előtt, a szurkolók abban bíznak, hogy a fergeteges biztatás pluszerőt ad a Marco Rossi vezette nemzeti csapatnak (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Harmincöt éve nem volt annyi drukker a magyar válogatott tétmérkőzésén az ország stadionjában, mint ahányan a keddi Eb-csoportmérkőzésen lesznek a Puskás Arénában.

 

Focilázban Magyarország: Budapest, a Puskás Aréna is az Eb házigazdája, s kedden ismét bebizonyosodhat, a magyarok mennyire imádják a labdarúgást. Már a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság is mámorító örömöt jelentett itthon és Franciaországban egyaránt, ám most újabb dimenzióba kerül a labdarúgás idehaza is.

 

Fantasztikus nézőszámok a Stadionban

A Puskás Aréna elődje, a Népstadion 1953. augusztus 20-án fogadhatott először nézőket futballmérkőzésen, és a www.magyarfutball.hu oldal gyűjtése alapján – főleg az ötvenes években, az Aranycsapat csillogása idején – tizenkét mérkőzésen is zsúfolásig telt, míg az „új korban” a Mezey György szövetségi kapitány vezette, az 1986-os mexikói világbajnokságra kijutó válogatott vonzott hetvenezernél több nézőt 1985. májusában, sőt a vb előtt, a brazilok elleni, győztes felkészülési mérkőzést is hetvenezren látták. A régi stadion állapotromlásával szektorokat zártak le, mígnem lebontották, így a 2019. november 15-én átadott a Puskás Arénában most, az Eb-csoportmérkőzésein – egyedüli stadionként a kontinenstornán – telt ház lehet, és 67 215 néző szurkolhat.

DÁTUM MÉRKŐZÉS EREDMÉNY NÉZŐSZÁM
1955. 10. 16. Magyarország–Ausztria 6:1 104 000
1955. 09. 25. Magyarország–Szovjetunió 1:1 103 00
1955. 11. 27. Magyarország–Olaszország 2:0 103 000
1955. 05. 29. Magyarország–Skócia 3:1 100 000
1956. 04. 29. Magyarország–Jugoszlávia 2:2 100 000
1958. 04. 20. Magyarország–Jugoszlávia 2:0 100 000
1954. 10. 10. Magyarország–Svájc 3:0 94 000
1954. 11. 14. Magyarország–Ausztria 4:1 94 000
1957. 10. 06. Magyarország–Franciaország 2:0 94 000
1954. 09. 19. Magyarország–Románia 5:1 93 000
1954. 10. 24. Magyarország–Csehszlovákia 4:1 93 000
1954. 05. 23. Magyarország–Anglia 7:1 92 000
1985. 05. 14. Magyarország–Hollandia 0–1 80 000
1986. 03. 16. Magyarország–Brazília 3–0 70 000

A HOLLANDOK ELLEN 1985-BEN NYOLCVANEZREN VÁRTAK CSODÁT

Budapest új stadionjában – a rendező városok között egyedüliként – telt házas mérkőzéseket rendez, így egész Európában várhatóan nálunk lesznek a legjobb hangulatú összecsapások a torna ideje alatt. A koronavírus-járvány miatt a legszigorúbb biztonsági és egészségügyi intézkedések mellett 67 215 néző lehet a Puskás Aréna lelátóin, ilyen magas nézőszámra tétmeccsen – miként az táblázatunkból kiolvasható – Magyarországon 36 éve nem volt példa.

A legtöbb szurkolót Magyarország fogadja a kontinenstorna alatt, így a három csoportmérkőzésen, valamint a nyolcaddöntőn (június 15: Magyarország–Portugália; június 19: Magyarország–Franciaország; június 23: Portugália–Franciaország, valamint egy nyolcaddöntős összecsapást június 27-én) összesen 268 860 drukker mehet ki a Puskás Arénába (feltételezzük, hogy az összes jegy elkel a négy összecsapásra). Összehasonlításképpen a müncheni Allianz Arénában meccsenként 14 ezer drukkert engednek be, így a négy mérkőzésnek otthont adó stadion összesen nem fogad annyi nézőt, mint amennyi keddi magyar–portugál összecsapáson lesz. A legtöbb mérkőzésnek – összesen nyolcnak – a londoni Wembey ad otthont, ám a 87 ezer férőhelyes arénában „csupán” 22 500 szurkoló lehet – mérkőzésenként.

A 2016-os franciaországi Európa-bajnokság hangulata feledhetetlen: a meccsek utáni szurkolói vonulás az Eb-helyszíneken, az ünneplés a Nagykörúton, a Margitszigeten, a csapat fogadtatása a Hősök terén – örömünnep volt az országban, majd az új stadion 2019. november 15-i átadása, az Uruguay elleni nyitó mérkőzés telt házas rendezése is azt mutatta, a futball régóta nem látott dimenzióba emelkedett.

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) szóvívője, Sipos Jenő már beszélt arról, hogy ötvenezer jegyet adtak el itthon, lapunk úgy tudja, a külföldön eladott jegyek nagy része is magyar szurkolókhoz került, például Erdélyben és Angliában!

Az Eb-csoportkörre a magyar drukkereken kívül francia, portugál szurkolók érkeznek hazánkba (akik kizárólag 72 órán belül elvégzett negatív koronavírusteszttel a birtokukban léphetnek az országba), a lapunkhoz eljutott információk szerint két-kétezer vendégdrukker érkezésére lehet számítani.

A franciaországi Európa-bajnokság idején Bordeaux-ban, Marseille-ben és Lyonban emlékezetes pillanatokat élhettek át a helyszínen drukkoló magyarok, ugyanis a meccshelyszíneken mindig látványos szurkolói vonulás vezette fel a válogatott mérkőzéseit – nos, mindez ismét megelevenedik, ugyanis a budapesti Eb-csoportmérkőzések előtt a futballrajongók együtt vonulnak majd a Puskás Aréna felé, a rendezők és a szervezők ilyenkor a Hősök terétől a Dózsa György úton keresztül lezárják a stadion felé vezető útszakaszokat (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
A franciaországi Európa-bajnokság idején Bordeaux-ban, Marseille-ben és Lyonban emlékezetes pillanatokat élhettek át a helyszínen drukkoló magyarok, ugyanis a meccshelyszíneken mindig látványos szurkolói vonulás vezette fel a válogatott mérkőzéseit – nos, mindez ismét megelevenedik, ugyanis a budapesti Eb-csoportmérkőzések előtt a futballrajongók együtt vonulnak majd a Puskás Aréna felé, a rendezők és a szervezők ilyenkor a Hősök terétől a Dózsa György úton keresztül lezárják a stadion felé vezető útszakaszokat (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

GYALOGOSFOLYOSÓ VEZET A MECCS HELYSZÍNÉIG

Az egyik legfontosabb információ, hogyan lehet eljutni a Puskás Arénába és a meccs lefújása után elhagyni a stadion környékét. A BKK járatsűrítéssel segít, a környéken valamennyi tömegközlekedési eszköz, így az 1-es villamos, az M2-es és az M4-es metró is lényegesen sűrűbben jár majd az Eb-csoportmérkőzések időszakában. A szurkolók kényelme érdekében a Keleti pályaudvartól és a városligeti szurkolói zónából egy-egy gyalogosfolyosó indul a Puskás Arénáig.

 

Fontos lépés a Puskás Arénáig
Még mindig bőven van idő arra, hogy azok, akik szerencsés és boldog jegytulajdonosoknak mondhatják magukat, elinduljanak a regisztrációs pontok felé. Amit fontos tudni, hogy a budapesti csoportmérkőzésekre szóló karszalagot reggel 8 órától 20 óráig lehet átvenni, és szükség lesz a fényképes igazolványra és az érvényes belépőjegyre, valamint a védettségi igazolványra is. A Puskás Arénába csak a karszalag és az érvényes belépőjegy felmutatása után lehet belépni. Fontos tudni, hogy minden mérkőzésre különböző színű karszalagok lesznek érvényesek!

Meccsnapokon – elsőként június 15-én – az autóforgalom terelését, és egy-egy terület lezárását kezdik meg a szervezők és a biztonsági erők négy órával a találkozók kezdete előtt. A parkolást is korlátozzák a belvárosban, ezért a szervezők arra kérik a szurkolókat, hogy egyénileg, személygépkocsival ne is érkezzenek a helyszínre. A nagyobb távolságból, vidékről érkező szurkolóknak a város külső területein található P+R zónák használata ajánlott. A korlátozások által leginkább érintett területek a Puskás Aréna környezetében a Kerepesi út, Thököly út, Hungária körút által határolt utak és utcák (lezárják többek között a Verseny utca, a Dózsa György út, a Stefánia út, az Egressy út belső szakaszát, az Istvánmezei utcát és az Ifjúság útját is). A szurkolói vonulások miatt a Hősök tere környékén is lesznek korlátozások, valamint a Dózsa György út és a keresztező utak viszonylatában, így akár több órán keresztül is zárva lehet például a Thököly út.

Ahogy a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) korábban már jelezte, a budapesti Európa-bajnoki mérkőzésekre kizárólag az adott találkozóra érvényes karszalaggal lehet bejutni. Budapesten nem a Puskás Aréna a regisztrációs pont, hanem a Groupama Aréna (B-lelátó, a Fradi-sas szobra mellett), a Dózsa György út (Városliget, Promenád) és a Papp László Budapest Sportaréna. Ezek a pontok a mérkőzések előtti napokon 8-tól 20 óráig tartanak nyitva, míg a meccsnapokon 7 órakor nyitnak és a második félidő kezdetekor zárnak. Az MLSZ arra kéri a szurkolókat, aki csak teheti, már egy nappal a találkozó előtt látogasson el a három regisztrációs pont egyikére, ahol minden szurkolónak be kell mutatnia érvényes fényképes igazolványát (személyi igazolvány vagy útlevél), a védettségi igazolványát és a mérkőzésre érvényes belépőjegyét. A 18 éven aluli jegytulajdonosoknak nem kell karszalag, ám ők csak abban az esetben léphetnek be a stadionba, ha kíséri őket egy 18 éven felüli karszalaggal bíró magyar állampolgár. Aki 18 év alatti, és rendelkezik védettségi igazolvánnyal, természetesen felveheti a szalagot, és felnőtt kísérő nélkül is bemehet a mérkőzésre. Speciális helyzetben lesznek a külföldről érkező szurkolók, akiknek kötelező a 72 órán belül elvégzett negatív PCR-teszt bemutatása vagy a koronavírus elleni oltásról szóló igazolás.

TÖBB SZÍNŰ KARSZALAG JELZI, KI MELYIK MECCSRE MEHET BE

A Puskás Arénába csak a karszalag és az érvényes belépőjegy felmutatása után lehet belépni. Fontos, hogy a kerekesszékes szurkolóknak nem kell előre felvenni a karszalagot, a számukra fenntartott parkolóban osztják ki a meccsnapokon, ám a szükséges dokumentumokat nekik is be kell mutatniuk. Minden mérkőzésre különböző színű karszalaggal lehet bejutni, így aki több mérkőzésre váltott jegyet, annak minden találkozó előtt be kell mutatnia a fényképes igazolványát, a védettségi igazolványát és az érvényes belépőjegyét a regisztrációs pontok valamelyikén.

1953. augusztus 20-án futballal is ünnepeltek az országban, hiszen ekkor adták át a vadonatúj Népstadiont
1953. augusztus 20-án futballal is ünnepeltek az országban, hiszen ekkor adták át a vadonatúj Népstadiont
Roskadásig telt a Népstadion lelátója 1955-ben: 104 ezer néző látta, ahogy Puskás Ferencék 6:1-re legyőzték az osztrákokat
Roskadásig telt a Népstadion lelátója 1955-ben: 104 ezer néző látta, ahogy Puskás Ferencék 6:1-re legyőzték az osztrákokat
A hollandok elleni világbajnoki selejtezőn nyolcvanezer szurkoló szorított Kiprich Józsefnek, hogy szerezzen gólt
A hollandok elleni világbajnoki selejtezőn nyolcvanezer szurkoló szorított Kiprich Józsefnek, hogy szerezzen gólt
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik