Felkészülés: Ibráék könnyedén nyertek, Bale fél órát kapott

2016.06.05. 17:59
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságra készülő csapatok csatáján Svédország hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Gareth Bale-t csak az utolsó fél órára pályára küldő Walest.

A házigazda az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést, Zlatan Ibrahimovic lekészítése után Emil Forsberg lőtte ki 18 méterről a jobb alsó sarkot (1–0).

Az 57. percben növelte előnyét a svéd gárda, a csereként beálló liverpooli kapus, Danny Ward kétszer is nagyot védett a hazai szöglet után, de Lustig lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult (2–0).

A 64. percben aztán beállt a walesiek legnagyobb sztárja – hárommal korábban ment le Ibra –, Gareth Bale, de ő sem tudott segíteni az együttesen, sőt a hajrában még a nem sokkal korábban pályára lépő John Guidetti is eredményes volt (3–0).

EURÓPA-BAJNOKI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SVÉDORSZÁG–WALES 3–0 (1–0)
Solna. Vezette:
Welz (német)
SVÉDORSZÁG:Isaksson (R. Olsen, a szünetben) – Lustig, E. Johansson, Granqvist, M. Olsson (Augustinsson, a szünetben)– S. Larsson, Källström, Lewecki (Ekdal, 61.), Forsberg (Durmaz, 61.) – M. Berg (Guidetti, 76.), Ibrahimovic (Kujovic, 61.).Szövetségi kapitány:Erik Hamrén
WALES: Hennessey (Ward, a szünetben)– Gunter, Chester (J. Collins, 64.), A. Willams, Davies, N. Taylor – King (Bale, 64.), Ramsey, Vaughan (Edwards, 64.), J. Williams (Huws, 74.) – Vokes (Church, 73.). Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Gólszerző:Forsberg (40.), Lustig (57.), Guidetti (87.)Emil Forsberg lőtte ki 18 méterről a jobb alsó sarkot (1–0).

Gólszerző:Forsberg (40.), Lustig (57.), Guidetti (87.)