• A spanyolok sorozatban a hatodik vereségüket szenvedték el nagy tornán, amikor fehér mezben játszottak. • Az olaszok 22 év után először győzték le a spanyolokat tétmérkőzésen, akiket 1949 óta először vertek meg kétgólos különbséggel. • A kétszeres címvédő a 2016-os Eb-n négy gólt kapott, annyit, mint az előző két Európa-bajnokságon összesen. • Michel Platini, Michael Laudrup és Zinédine Zidane után Giorgio Chiellini a negyedik Juventus-játékos, aki betalált a spanyoloknak az Eb-k történetében. • A spanyolok a 2006-os világbajnokság óta először kaptak gólt nagy tornán az egyenes kieséses szakaszban. A 2008-as és a 2012-es Eb-, valamint a 2010-es vb-győzelem alkalmával a csoportmeccsek után egyszer sem vették be az ellenfelek Iker Casillas kapuját, míg a 2014-es világbajnokságon a spanyolok nem jutottak tovább a csoportból.
|
A Real Madrid volt vezetőedzője korábban többször is utalt rá, hogy a 2016-os Európa-bajnokság után nem folytatja a munkát a spanyol válogatottnál, és ezen az elhatározásán a várakozáson aluli szereplést, a nyolcaddöntőben az olaszoktól elszenvedett vereséget követően aligha változtat.
Az As értesülései szerint Ángel María Villar, a Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) elnöke Joaquín Caparróst látná szívesen a nemzeti csapat élén. A Sevilla és az Athletic Bilbao korábbi trénere a közelmúltban a Valencia, a Betis és a Deportivo Alavés ajánlatát is visszautasította, a hírek szerint azért, mert felkészült rá, hogy az RFEF őt kéri fel szövetségi kapitánynak.
Del Bosque utódjának kiléte attól is függhet, hogy Villar marad-e a szervezet élén. Előfordulhat ugyanis, hogy az UEFA alelnöke foglalja el a Michel Platini távozásával megüresedő elnöki széket az európai szövetségnél, ez esetben az RFEF új elnököt választana.
Caparrós mellett Juan Carlos Garrido, Luis Fernández, Pepe Mel, Roberto Martínez és Julen Lopetegui neve került szóba a szövetségi kapitányi poszt lehetséges várományosai között.