Eb 2016: a portugálok Lipcseit kérdezték a válogatottról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.12.25. 11:48
A portugál O Jogo a karácsonyi számában interjút közölt Lipcsei Péterrel, az FC Porto egykori játékosával, aki többek között arról beszélt a lapnak, mire számíthatnak a portugálok a magyar válogatottól a 2016-os Európa-bajnokság csoportkörében.

„Nincsenek nagyon híres, nemzetközi szintem magasan jegyzett játékosaink. Vannak tehetségeink és rutinos játékosaink, utóbbiak nagyon fontosak – idézte Lipcseit az O Jogo. – Király Gábor, aki negyven felé közeledik, Németországban és Angliában töltötte karrierje nagy részét, ő a legtöbbszörös válogatott játékosunk. A mezőnyjátékosok közül Gera Zoltán több évet töltött el a Premier League-ben, s Királyhoz hasonlóan hazatért a magyar bajnokságba. Dzsudzsák Balázs Törökországban játszik, ők hárman a legfontosabb tagjai a magyar válogatottnak. Nincsenek olyan egyéniségeink, akik egyedül el tudnak dönteni egy meccset, ez egy csapat, amelynek az egységben van az ereje.”

A Ferencváros utánpótláscsapatának edzőjét arról is megkérdezték, mit tartogat a jövő, melyik fiatal játékost emelné ki.

„Van néhány nagy tehetség, akiket nagyon jól ismer a Dárdai Pált váltó Bernd Storck, hiszen ő volt az U20-as válogatott szövetségi edzője is. A legjobb példa talán Nagy Ádám, aki még csak húszéves, én voltam az edzője a Ferencváros B-csapatában, és az előző idényben figyelt fel rá Thomas Doll vezetőedző. Szeptemberben már a válogatottban is bemutatkozott” – mondta Lipcsei.

Legfrissebb hírek

Olaszországban is csatázhatunk a vb-részvételért – a pótselejtezőn át pokolian nehéz út vezethet Amerikába

Magyar válogatott
4 órája

Ez van – Malonyai Péter jegyzete

Magyar válogatott
Tegnap, 1:15

Marco Rossi: Nem lett volna szabad kockáztatni, elkerülhető gólt kaptunk

Magyar válogatott
2025.09.09. 23:55

Értékelje a magyar válogatott játékosainak Portugália elleni teljesítményét!

Magyar válogatott
2025.09.09. 22:52

Csaknem 40 év után a papírforma ismét a magyar válogatott második helyét vizionálja a vb-selejtezőben

Magyar válogatott
2025.09.06. 12:46

Ki helyettesítheti Schäfer Andrást Írországban?

Magyar válogatott
2025.09.04. 06:35

Rossz hír – Somogyi Zsolt jegyzete

Magyar válogatott
2025.09.02. 23:13

KTE: az új edzővel új játékosok is érkezhetnek – Paksról és Nyíregyházáról

Labdarúgó NB II
2025.08.26. 16:15
Ezek is érdekelhetik