Vasárnap folytatódik az Atlanta Falcons csütörtöki diadalmenetével indult harmadik hét az NFL-ben. Szüret idején (is) szokásos beharangozónkban a tizenöt hátralévő mérkőzésből „szemezgetünk” négyet, remélve, hogy sikerül rátalálni a legízletesebb szőlőfürtökre. És hogy ne tartson bennünket elfogultnak, részrehajlónak, hovatovább „őrült fanatikusnak” a kedves Olvasó, ezért a játéknap többi csatájára is tippet adunk…Vasárnap folytatódik az Atlanta Falcons csütörtöki diadalmenetével indult harmadik hét az NFL-ben. Szüret idején (is) szokásos beharangozónkban a tizenöt hátralévő mérkőzésből „szemezgetünk” négyet, remélve, hogy sikerül rátalálni a legízletesebb szőlőfürtökre. És hogy ne tartson bennünket elfogultnak, részrehajlónak, hovatovább „őrült fanatikusnak” a kedves Olvasó, ezért a játéknap többi csatájára is tippet adunk…
Denver Broncos (2-0) @ Seattle Seahawks (1-1)
Sokan gondolhatják, hogy a februári Super Bowl XLVIII visszavágójára készülnek a csapatok, nos S David Bruton (Broncos) cáfolja ezt, mondván „ez egy másik meccs, ami nem változtathatja meg a döntő végeredményét”. Való igaz, a 43-8 arányú „földbe döngölés” nem most volt, jelen pillanatban a két otthon elért győzelemmel (Colts, Chiefs) álló Denver utazik Seattle-be, oda, ahol utoljára 2002. november 17-én járt és 31-9-es győzelemmel térhetett haza. HC Pete Carroll (Seahawks) bízik a fiaiban és valószínűleg okkal teszi ezt. A Halászsólymok magabiztosan verték a kickoff game-en a Packers-t, majd eztán belefutottak a Chargers ellen egy nem várt vereségbe. Utoljára 2011 novemberében kaptak ki kilenc ponttal. A múlt heti Chiefs elleni győzelem nem tűnt meggyőzőnek a Vadlovaktól, CB Chris Harris (Broncos) mégis győzni megy Seattle-be, mondván „minden héten nyernünk kell, minden hét egy Super Bowl”. Jókor jön WR Wes Welker visszatérése is, ugyanis a Seahawks D# már februárban is kényelmetlenül érezte magát WR Demaryius Thomas 13 elkapását, 118 yardját és 1 TD-jét látva. Most – WR Emmanuel Sanders-t és TE Julis Thomas-t is ideszámolva – még többfelé kell koncentrálniuk. Mindkét irányító 110 fölötti passer rating-je több, mint bíztató, és QB Peyton Manning csapata az utolsó 21 nem rájátszásos mérkőzésen 19 alkalommal 27 pontnál többet pakolt fel a táblára. A Seattle ellenben átlagban 13,3 ponton tartja az ellenfeleit és ehhez jön, hogy QB Russell Wilson a hazai meccseken 18 győzelemmel és mindössze 1 vereséggel büszkélkedhet, 34 TD és 6 INT mellett. Aztán hogy mi jön ki ebből vasárnap?
Tipp: Seahawks győzelem, kis pontkülönbségű és kevés pontos meccsen.
San Francisco 49ers (1-1) @ Arizona Cardinals (2-0)
Vérre menő csoportrangadó lehet belőle és azért a lehet, mert még csak a harmadik fordulóban járunk. A Pintyeknél QB Carson Palmer (Cards) továbbra is sérült, helyette a csereirányító Drew Stanton kezd majd, továbbá nélkülözniük kell RB Jonathan Dwyer-t is „családverés”, mint a legújabb futójátékos-hobbi miatt. HC Bruce Arians vakarhatja is a fejét, ahogy az Aranyásók irányítója QB Colin Kaepernick teszi a múlt heti utolsó negyedes összeomlása okán. RB Frank Gore (49ers) problémája pedig abban állhat, hogy a Cards futás elleni védelme brutálisnak is nevezhető, mindössze 2,61 yardot „engedélyeznek” kísérletenként. Marad tehát a passzjáték, csakhogy az előző heti 3 INT és 1 lost fumble az éppen négy labdavesztés, amivel könnyű elveszíteni egy mérkőzést. A másik oldalon QB Drew Stanton nem több egy átlagos irányítónál, mégsem csinált labdaeladást NFL pályafutása alatt. Ráadásul WR Larry Fitzgerald mindig képes meglepni 100 yardnyi elkapással a 49ers védelmét… TE Vernon David (49ers) továbbra is sérült, így egy célponttal kevesebb jut Kaepnek (ott van azért WR Anquan Boldin és WR Michael Crabtree), abban azért bízhat, hogy az eddigi három Pintyek elleni mérkőzését veretlenül hozta le. További gondokat okozhat az Aranyásóknak a fegyelmezetlen játék, ugyanis rendre 100 yard fölötti büntetést hoznak össze, bár LB Patrick Willis erre azt mondja, hogy „pikkelnek ránk a zebrák...” A történelem és a statisztika 49ers győzelmet vetít előre, az utolsó tíz mérkőzésből kilencszer győztek, mégis vannak, akik meglepetésre számítanak…
Tipp: 49ers győzelem, mert én nem hiszek a csodákban…
Green Bay Packers (1-1) @ Detroit Lions (1-1)
A legjobb és „legkeresettebb” elkapók, a legkiválóbb red-zone célpontok csatája? WR Calvin Johnson (Lions) alias Megatron már régóta tagja a „klubnak”, ahová WR Jordy Nelson (Packers) mostanság nyer majd felvételt. QB Aaron Rodgers immáron passzainak 40,5 %-át dobja Nelson felé, de QB Matthew Stafford sem adja alább ennél Megatron esetében. Mindkét csoportrivális rendelkezik egy sztárduóval, akik feladata a pontok termelése. Ellenben a futójátékkal komoly gondok vannak Detroitban és Green Bay-ben egyaránt. RB Reggie Bush (Lions) az utolsó mérkőzésein képtelen volt 10 yard fölötti futást produkálni, ezért helyettese, RB Joique Bell feladata kell legyen a Sajtfejűek védelmének kilyukasztása, ami, valljuk meg, nem tűnik nehéz feladatnak a ligaszinten utolsó előtti helyen álló futás elleni védelem ellen. Az 1-1 mérleg a Lions esetében valamelyest lehangolóbb, ugyanis a múlt heti Panthers elleni macskaharc igen balul sült el nekik. (Két kihagyott mezőnygól kísérlet és három labdavesztés eredménye lett a 24-7-es vereség.) A Packers egy kiváló második negyeddel és Jordy Nelson kegyelemdöfésével végezte ki a végig „tapadó” Jets-et és ez helyrebillenthette az önbizalmukat a Seahawks elleni első hetes zakó után. A csoportrangadó mindig éles és mivel legutóbb a Lions legyilkolta a Rodgers-mentes Packers-t, most van miért visszavágni a wisconsin-i gárdának. A Lions védelme acélosabb (azonban több sérült playerrel bír), mint vetélytársáé, ezután kérdés, hogy mit tudnak kezdeni majd a passzorientált játékkal. Történetileg és statisztikákban a hazai csapat esélytelen, azonban, ha pass-rush és secondary terén rátesznek egy lapáttal, talán megtörhetik a Rodgers-Packers elleni negatív szériát.
Tipp: Lions győzelem, csakazértis… J
Houston Texans (2-0) @ New York Giants (0-2)
A Texans jól kezdte az idényt, a Giants borzalmasan. A Texans lezárta az előző idényt, annak minden szörnyűségével együtt, a Giants nem. Vajon melyik franchise kerekedik fölül vasárnap este? Bevallom, QB Ryan Fitzpatrick (Texans) játékára egy lyukas garast nem tettem volna idény előtt, de szerencséje volt, mivel RB Arian Foster nívón felüli futójátéka sok terhet levett a válláról. Eddig. Aztán, ha a Giants front7 ellen nem tudja tartani az ütemet Foster (esetleg nem is játszik), akkor meleg napja lesz Fitzpatrick-nek. A másik oldalon QB Eli Manning a múlt héten már előrelépést mutatott az első heti showdown-hoz képest, így bizakodhatnak a támadóegység tagjai, hogy előbb-utóbb (talán nem a hetedik meccsre) utoléri önmagát és győzelemre vezeti csapatát. Eli Manningnek nincs elég minőségi elkapója, WR Odell Beckham is sérült, a védelemből DT Markus Kuhn, LB John Beason, LB Devon Kennard úgyszintén, míg a másik oldalon DE J.J. Watt már TD elkapóvá kellett váljon, továbbá OLB Jadeveon Clowney, S Shilon Keo, S D.J. Swearinger is a maródiak közt van. Az edzők közül Tom Coughlin a feszültebb a mérkőzés előtt, minden újságírói kérdésen „felfújja magát” és „mindenért engem okoljanak” kijelentéseket tesz. Meglátásom szerint ez nem jó jel a MetLife Stadium törzsszurkolóinak, ugyanis egy kapkodó és ideges vezér ritkán nyert csatát. Bónuszként még idecitálom a turnover rangsort, ahol a Texans holtversenyben a második, a Giants pedig az utolsó a rangsorban. Ergo…
Tipp: Texans győzelem, ha Foster pályára lép…
További tippjeim:
Chargers @ Bills => Chargers
Titans @ Bengals => Bengals
Ravens @ Browns => Browns
Colts @ Jaguars => Colts
Raiders @ Patriots => Patriots
Vikings @ Saints => Saints
Redskins @ Eagles => Eagles
Cowboys @ Rams => Cowboys
Chiefs @ Dolphins => Dolphins
Steelers @ Panthers => Panthers
Bears @ Jets (MNF) => Bears