F1: Domenicali szerint a rendezésre pályázó Thaiföld tervei lenyűgözőek

Vágólapra másolva!
2025.03.18. 14:25
Stefano Domenicali (középen) Thaiföldön tárgyalt (Fotó: Getty Images)
Stefano Domenicali, a Formula–1 elnök-vezérigazgatója szerint Thaiföld „lenyűgöző tervekkel” rukkolt ki egy versenyhétvége megrendezésére.

Az 59 éves sportvezető kedden találkozott Bangkokban Paetongtarn Sinavatra thaiföldi miniszterelnökkel, az egyeztetés után pedig azt mondta, hamarosan újabb tárgyalásokra kerül sor.

„Nagy örömömre szolgált, hogy találkozhattam a miniszterelnökkel és csapatával, akik bemutatták lenyűgöző terveiket egy bangkoki futam rendezésére – nyilatkozta Domenicali. – Alig várom, hogy az elkövetkező hetekben és hónapokban folytathassuk megbeszéléseinket.”

A világbajnoki sorozat irányítói azt tervezik, hogy sok nagy múltú helyszín egymást felváltva rendez majd futamokat egy-egy idényben, ez pedig lehetőséget teremt arra, hogy új állomások kerüljenek be a jelenleg 24 fordulós versenynaptárba. A Dél-afrikai Köztársaság Kyalamival szeretne visszatérni, ott utoljára 1993-ban rendeztek F1-es viadalt. Egy másik afrikai ország, Ruanda szintén komoly munkát végez azért, hogy története során először rendezhessen Formula–1-es versenyhétvégét. Mellettük Törökország – ahol 2021-ben volt legutóbb nagydíj – sajtóértesülések szerint szintén érdeklődik a visszatérés iránt.

A jelenlegi mezőnyben van thaiföldi pilóta is, Alexander Albon a Williamsben, aki Londonban született ugyan, de édesanyja thaiföldi, így Albon az ázsiai ország zászlaja alatt versenyez.

Domenicali elnök-vezérigazgatói megbízatása 2029-ig szól, szerződésének meghosszabbítását múlt héten szerdán jelentette be a Formula–1 és a kereskedelmi jogokat birtokló Liberty Media.

 

 

Legfrissebb hírek

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
Tegnap, 14:38

„Ez elég extrém” – Verstappen furcsának találta Piastri büntetését

F1
Tegnap, 13:08

„Elég sokáig tartott, nem igaz?” – Hülkenberg 15 év és 239 nagydíj után először ünnepelt a dobogón

F1
2025.07.06. 20:48

Kettős McLaren-siker és Hülkenberg-dobogó a kaotikus Brit Nagydíjon

F1
2025.07.06. 15:25

„Kib.szottul sz.r vagyok!” – Leclerc dühöngött az időmérő után

F1
2025.07.05. 21:25

„Voltak pillanatok, amikor csak vakartuk a fejünket” – a McLaren az időmérőn elbukott, de a versenyen nyerne

F1
2025.07.05. 20:26

Verstappen ellopta a show-t Silverstone-ban, az övé a pole pozíció az izgalmas időmérőn

F1
2025.07.05. 15:31

Bearman 10 rajthelyes büntetést kapott az autótörése után – hivatalos

F1
2025.07.05. 15:18
Ezek is érdekelhetik