F1: Vandoorne is távozik a McLarentől, megvan az érkező

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.09.03. 13:12
null
Lando Norris novemberben lesz 19 éves (Fotó: AFP)
A Formula–1-ben szereplő McLaren-istálló hivatalos honlapján jelentette be, hogy év végén távozik az istállótól, a csapat pilótája, Stoffel Vandoorne. A belga helyére a brit Lando Norrist szerződtetik.

 

A 26 éves Vandoorne 2016-ban került a McLarenhez mint tartalék versenyző. Először a 2016-os Bahreini Nagydíjon kapta meg a lehetőséget a bizonyításra, amikor Fernando Alonsót helyettesítette. Összesen 34 versenyen indult a csapat színeiben. Vandoorne legjobb eredménye a hetedik hely volt Szingapúrban, amit egyszer meg is tudott ismételni Malajziában.

A McLarentől tehát mindkét idei pilóta távozik, miután Alonso korábban már bejelentette visszavonulását.

Alonso távozása után a brit csapat megegyezett Carlos Sainz Jr.-al, így már csak egy ülés volt kiadó. Szó volt a Racing Point Force India versenyzője, Esteban Ocon átigazolásáról, a francia már az ülésteszten is részt vett a McLarennél, de akkor kiderült, hogy túl magas a jelenlegi autóhoz.

Az F2-es bajnokságban szereplő Norris szerződtetésével legalább kettőre nő a britek száma, az idén csak Lewis Hamilton képviseli a szigetországot.

A Mercedes, a Red Bull és a Renault után a McLaren a negyedik, amelynél hivatalossá vált a 2019-es felállás.

Legfrissebb hírek

F1: az Adidas lesz az Audi istálló ruházati partnere

F1
3 órája

Verstappen visszatért a siker útjára – nemzetközi sajtóvisszhang az Olasz Nagydíj után

F1
2025.09.08. 10:28

A McLarennek nem volt a meg a tempója a szárnyaló Red Bull ellen Monzában

F1
2025.09.07. 17:13

Verstappen magabiztos győzelmet aratott az Olasz Nagydíjon

F1
2025.09.07. 16:25

„Soha ne mondd, hogy soha” – Leclerc még nem mondott le a győzelemről a Ferrari hazai pályáján

F1
2025.09.06. 18:40

Verstappené a pole pozíció a két McLaren előtt a monzai időmérőn

F1
2025.09.06. 15:32

Norris maradt az élen, de Leclerc ott lohol a nyakában a monzai időmérő előtt

F1
2025.09.06. 13:36

F1: Gasly 2028-ig szerződést hosszabbított az Alpine-nal – hivatalos

F1
2025.09.06. 11:57
Ezek is érdekelhetik