F1: újabb fővárosban rendeznének futamot 2020-ban

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.01.10. 20:37
Koppenhága 2020-ban Formula–1-es futamot rendezne, amely városi viadal lenne, és 107 ezer néző tekinthetné meg a helyszínen.

Egy dán befektetői csoport szerdán tájékoztatta elképzeléseiről a város polgármesterét, az ország gazdasági miniszterét, valamint a Formula–1 amerikai tulajdonosa, a Liberty Media elnökét, Chase Careyt.

„Koppenhágának olyan helyi adottságai vannak, amelyekben nagyszerű lehetőségek rejlenek” – nyilatkozta Carey a megbeszélést követő sajtótájékoztatón. Hangsúlyozta: a végső döntés még nem született meg, de a Liberty Mediának az új versenyhelyszíneket illetően nagy tervei vannak a kulcsfontosságú piacokon. Elsősorban az Egyesült Államokra és Ázsiára utalt, de a dánok felhívták a figyelmét, hogy egy koppenhágai futam megnyitná az utat az egész skandináviai piacra.

A befektetői csoport szerint egy futam becsült költségvetése 48-80 millió dollár (12.5 milliárd-20.8 milliárd forint) lenne, miközben 160-320 millió dollár jegybevétellel számolnak. Kérdés azonban, hogy a városi tanács jóváhagyja-e a pálya 4.6 kilométeres, belvárosi vonaltervét.

Carey elmondta, hogy Koppenhágában a hidak és a víz együttese nagyszerű televíziós háttérképet nyújtana a futam számára, márpedig a tv-közvetítés kulcsfontosságú a sorozat és a tulajdonosok számára. Tavaly a tévék előtt 1.4 milliárd néző látta a Formula–1-es versenyhétvégék történéseit.

Dániában még soha nem rendeztek F1-es nagydíjat, Skandináviát tekintve pedig csak Svédország, legutóbb 1978-ban.

 

Legfrissebb hírek

F1 75: Rindt az utolsó kanyarban előzte meg a hibázó Brabhamet

F1
18 perce

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
22 órája

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
Tegnap, 14:38

„Ez elég extrém” – Verstappen furcsának találta Piastri büntetését

F1
Tegnap, 13:08

Schmidt Ádám: Mindig keressük a megoldásokat a hozzánk eljutott problémákra

Egyéb egyéni
Tegnap, 12:10

Formula–1: Nico Hülkenberg volt a kaotikus nap hőse – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
Tegnap, 10:18

„Elég sokáig tartott, nem igaz?” – Hülkenberg 15 év és 239 nagydíj után először ünnepelt a dobogón

F1
2025.07.06. 20:48

Kettős McLaren-siker és Hülkenberg-dobogó a kaotikus Brit Nagydíjon

F1
2025.07.06. 15:25
Ezek is érdekelhetik