F1: Rosberg sem lett volna jobb, mint Bottas – Lauda

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.03.28. 16:48
Az előző hétvégén elrajtoló Formula–1-es szezon ausztráliai futamán a Mercedes új pilótája, a Nico Rosberg ülését elfoglaló Valtteri Bottas a harmadik helyen ért célba. Niki Lauda szerint ezzel maradéktalanul pótolta a világbajnok elődöt.

A Mercedes csapatelnökét – elmondása szerint – váratlanul érte, amikor az előző szezon végén Nico Rosberg bejelentette a visszavonulását, de szerinte megfelelő döntést hoztak a pótlásáról.

SZAVAZÁS

A Ferrari ausztráliai győzelme után mit vár az F1-es szezontól?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„Hosszasan gondolkodtunk Toto Wolff-fal, hogy kit tegyünk a helyére – nyilatkozta Lauda a Sky Sports F1-nek. – Az én listámon Bottas volt az első, számomra ő tűnt a legjobb választásnak. Tapasztalt, gyors versenyzőt szerettünk volna. A fiatal Pascal Wehrlein kockázatosnak tűnt nekem.”

„Az egész hétvégéje szenzációs volt – értékelte a legendás versenyző a Mercedes új pilótájának teljesítményét. – Nem hiszem, hogy Nico jobb lett volna nála, ha ő versenyez. Ez volt az első futama az új autóval, harmadikként végzett, közel Lewishoz. Ennél talán nem is lehetett volna jobb munkát végezni.”

Lauda az interjú végén elmondta, mindkét pilótájukat hagyják érvényesülni, megengedik, hogy egymás ellen versenyezzenek, hiszen jól kijönnek egymással és megvan a harmónia közöttük.

Legfrissebb hírek

Hamilton: Őszintén azt hittem, hogy lesz esélyem a pole pozícióra

F1
4 órája

Norris nem érzi úgy, hogy lehetőséget szalasztott volna el Azerbajdzsánban

F1
5 órája

A szenzációs Sainz mindent megtesz az első williamses dobogójáért Azerbajdzsánban

F1
7 órája

Verstappen a pole pozícióban Sainz és Lawson előtt a drámába fulladó, kaotikus azeri időmérőn

F1
8 órája

Norris vette át a vezetést Verstappen és Piastri előtt az azeri szombaton

F1
14 órája

A Ferrari remek formában, Hamilton újra magabiztos. De elég lesz ez a McLaren ellen?

F1
2025.09.19. 18:04

Hamilton vezérletével a két Ferrari állt az élre, a McLaren falba ütközött a második azeri edzésen

F1
2025.09.19. 15:05

Norris kezdett a legjobban a sárga és piros zászlóval is tarkított azeri nyitányon

F1
2025.09.19. 10:16
Ezek is érdekelhetik