F1: a Ferrari „a felnőtté vált” Rosberggel tárgyal – sajtóhír

Vágólapra másolva!
2016.05.18. 14:10
Bár Max Verstappen Red Bullhoz szerződésekor sokan úgy gondolták, ezzel befagyott a pilótapiac 2017 előtt, a spanyol és az olasz sajtó tesz róla, hogy ne szűnjenek meg a pletykák. Igaz, ehhez néhány csapatvezető is asszisztál.

„Fernando Alonso minden idők egyik legjobb pilótája, szeretem a személyiségét is, de most Nicóval tárgyalunk – idézte Toto Wolffot, a Mercedes csapatfőnökét az El Mundo. – Ha Nico valamiért nem akarná nálunk folytatni, akkor vesszük sorra a további opcióinkat is, köztük Fernandót.”

A spanyol sajtóban már korábban is fejtegették, hogy a Mercedes az első olyan istálló akar lenni az F1-ben, amely egymás után három évben három különböző pilótával nyer vb-címet, ezzel mutatva, hogy valójában az autón múlik a győztes kiléte.

Az egész az olasz Corriere della Sera hírétől válik érdekessé: a lap szerint a Ferrari tárgyalni kezdett Nico Rosberggel, aki „Kimi Räikkönennel szemben kiegyensúlyozott, mindig gyors, alázatos, továbbá a Lewis Hamiltonnal vívott belharcai során felnőtté vált és nagyon megerősödött”.

A Corriere della Sera úgy látja, a Mercedes gyengülne Rosberg távozásával.

 

Legfrissebb hírek

„Nagyon-nagyon gyors a Ferrari” – a riválisok figyelmét is felkeltette a maranellóiak tempója Monacóban

F1
11 órája

Óriásit hibázott Bearman, 10 rajthelyes büntetést kapott a Monacói Nagydíjra – hivatalos

F1
13 órája

Meggyőző a Ferrari a monacói nyitó napon: Leclerc maradt az élen, Hamilton harmadik a második edzésen

F1
16 órája

Stroll rajtbüntetést kapott a Leclerc-rel történt ütközés miatt – hivatalos

F1
16 órája

Verstappen szerint nem lesz könnyű megismételni az imolai sikert Monacóban

F1
17 órája

Leclerc összeütközött az Aston Martinnal, majd az élen zárta a monacói nyitó edzést

F1
19 órája

Leclerc a csodában bízik; Hamilton izgatott, hogy Ferrarit vezethet Monacóban

F1
22 órája

A mezőny exkluzív filmvetítésen járt Monacóban; Verstappen inkább otthon szimulátorozott

F1
2025.05.22. 16:48
Ezek is érdekelhetik