F1: a sisakkamera okozta Schumacher súlyos sérülését?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.02.16. 11:25
Meglepő teóriával álltak elő a Michael Schumacher balesetét vizsgáló nyomozók. Állításuk szerint ugyanis a hétszeres világbajnok sisakjára rögzített kamera apró darabokra törte a sisakot az ütközés pillanatában, és amiatt szenvedett életveszélyes sérüléseket Schumacher.

A nyomozók arra alapozzák a felvetésüket, hogy Schumacher a baleset ellőtt megfelelő sebességgel síelt, nem is hibázott, amikor elhagyta a kijelölt pályarészt, ráadásul még a felszerelésével sem volt probléma, mert azt korábban már ellenőrizték.

Ezt az elméletet alátámasztja az ENSA (chamonix-i sí-, és hegymászó akadémia) szakértői véleménye is, miszerint Schumacher sisakjának szerkezete meggyengült egy szilárd tárgytól, amikor a német nekiütközött a sziklának.

Ezt az elméletet alátámasztja az ENSA (chamonix-i sí-, és hegymászó akadémia) szakértői véleménye is, miszerint Schumacher sisakjának szerkezete meggyengült egy szilárd tárgytól, amikor a német nekiütközött a sziklának.

„A sisak teljesen széttört, az ENSA pedig megvizsgálta a darabok anyagát, és mindent rendben talált. De akkor az miért esett szét teljesen az ütközés hatására? Itt jön a képbe a sisakkamera. A laboratórium már megkezdte a teszteket, hogy kiderítse, lehetséges-e az, hogy a kamera gyengítette meg a sisak szerkezetét” – idéz a Telegraph egy, a nyomozáshoz közel álló forrást.

Ami biztos, hogy Patrick Quincy ügyész holnap hivatalos közleménnyel fog a nyilvánosság felé fordulni.

Mint ismert, a hétszeres világbajnok esetében továbbra is tart a felébresztési folyamat.

Legfrissebb hírek

Norris vezérletével a McLaren kettőse az élen; Cunoda összetörte a Red Bullt a második szaúdi edzésen

F1
4 órája

Gasly az élre repítette az Alpine-t a szaúdi nyitányon; Verstappen kilencedik

F1
7 órája

„Miért ne akarnák szerződtetni Verstappent?" – Russell reagált a pletykákra

F1
8 órája

„Képes lehetek legyőzni őt" – Cunoda már most ellesett néhány dolgot Verstappentől

F1
10 órája

Verstappen nem foglalkozik a távozásáról szóló pletykákkal; Alonso nem félti a helyét az Aston Martinnál

F1
22 órája

Piastri a bajnokság élére állna; fokozódik a helyzet a Red Bullnál, a Ferrari az idei első dobogóját kergeti Dzsiddában

F1
Tegnap, 15:53

Verstappen szuzukai teljesítménnyel feledtetné a bahreini csalódást Szaúd-Arábiában

F1
2025.04.16. 16:37

Russell közeledik a hosszabbításhoz, de Verstappen mindent boríthat?

F1
2025.04.16. 13:12
Ezek is érdekelhetik