F1: Montezemolo Vettellel pótolná Alonsót a Ferrarinál

Vágólapra másolva!
2012.12.20. 21:41
Osztrák lapértesülések szerint Luca di Montezemolo, a Ferrari elnöke kész megszerezni a háromszoros Formula–1-es világbajnok Sebastian Vettelt, ha jelenlegi versenyzője, Fernando Alonso elhagyná az olasz istállót.
„Sebastian egy potenciális Ferrari-szintű versenyző. Fiatal, és mindkét lábával a földön jár. Ha Alonso befejezi karrierjét, azonnal akarom Vettelt! – jelentette ki határozottan az olasz sportvezető. – Alonso és Vettel együtt? Ez egy nagyon vad elképzelés, amely nem reális. Nem tudnánk ugyanolyan feltételeket biztosítani mindkettejük számára. Valószínűleg ugyanaz lenne a helyzet, mint korábban a McLaren-Mercedesnél, Alonso és Lewis Hamilton esetében.”

Montezemolo nem felejtette el méltatni spanyol versenyzőjét. Fernando Alonsót gyakran hasonlítják Michael Schumacherhez és Niki Laudához is.

„Fernando egy kicsit mindkettő. Versenyintelligenciája, csapatmunkája őket idézi. Pontosan tudja, mikor kell fékezni, mikor kell gázt adni. Emellett hihetetlenül sokat tud segíteni a mérnököknek. Alonso több, mint egy pilóta, kulcsfigurája a Ferrarinak. Boldog vagyok, hogy a mi versenyzőnk” – tette hozzá végül Montezemolo.

„Fernando egy kicsit mindkettő. Versenyintelligenciája, csapatmunkája őket idézi. Pontosan tudja, mikor kell fékezni, mikor kell gázt adni. Emellett hihetetlenül sokat tud segíteni a mérnököknek. Alonso több, mint egy pilóta, kulcsfigurája a Ferrarinak. Boldog vagyok, hogy a mi versenyzőnk” – tette hozzá végül Montezemolo.

A 24 éves Vettel idén sorozatban harmadszor nyerte meg a vb-pontversenyt a Red Bull autójával, ezzel az F1 minden idők legfiatalabb háromszoros világbajnoka lett.

Legfrissebb hírek

Villamossal viszik körbe Budapesten a Red Bull Showrunra érkezett versenyautókat

F1
2 órája

F1: az Adidas lesz az Audi istálló ruházati partnere

F1
Tegnap, 11:41

A McLarennek nem volt a meg a tempója a szárnyaló Red Bull ellen Monzában

F1
2025.09.07. 17:13

Verstappen magabiztos győzelmet aratott az Olasz Nagydíjon

F1
2025.09.07. 16:25

„Soha ne mondd, hogy soha” – Leclerc még nem mondott le a győzelemről a Ferrari hazai pályáján

F1
2025.09.06. 18:40

Verstappené a pole pozíció a két McLaren előtt a monzai időmérőn

F1
2025.09.06. 15:32

Norris maradt az élen, de Leclerc ott lohol a nyakában a monzai időmérő előtt

F1
2025.09.06. 13:36

F1: Gasly 2028-ig szerződést hosszabbított az Alpine-nal – hivatalos

F1
2025.09.06. 11:57
Ezek is érdekelhetik