Hamilton: Szereztem négy pontot, vezetem a vb-t, mi kell még?

2008.08.03. 20:03
Lewis Hamilton a Magyar Nagydíj 42. körében a második helyen autózott, amikor defektet kapott. Autóját be tudta vinni a boxba, de csak a 10. helyre tudott visszajönni, és végül az ötödikként ért célba. A brit pilóta ennek ellenére nincs letörve, hiszen továbbra is vezeti a világbajnokságot.
Lewis Hamilton defektet kapott a Magyar Nagydíj 42. körében
Fotó: MTI/ Kovács Tamás

„Mindenekelőtt szeretnék gratulálni csapattársamnak, Heikki Kovalainennek élete első furtamgyőzelméhez, amit már nagyon megérdemelt” – kezdte a Magyar Nagydíj utáni nyilatkozatát Lewis Hamilton, a McLaren pilótája.

„Az én versenyem sajnos nem sikerült ilyen jól” – mondta Hamilton azt követően, hogy a 42. körben a második helyen autózva defektet kapott, amely után még eljutott a boxig, de csak a 10. helyre jött vissza, és végül az ötödik helyen ért célba.

„Jól rajtoltam, de Massa még jobb volt, ezért el tudott menni mellettem, és bár mindent megtettem, a verseny első felében nem tudtam tartani vele a lépést” – mondta a Magyar Nagydíj tavalyi győztese arról, hogyan került Felipe Massa több másodperces előnybe vele szemben.

„A verseny második felében próbáltam fokozni a nyomást, de ekkor durrant el a bal első kerekem, ami keresztülhúzta a számításaimat – fogalmazott Hamilton.

A brit pilóta hozzátette, nem érti, mitől durrant ki a kerék, de többek között Massa kiesése miatt így is szerzett négy pontot, amellyel továbbra is vezeti a pontversenyt.

„Az ötödik helyemmel továbbra is első vagyok a világbajnokságon, ezért összességében nem is volt annyira rossz ez a verseny számomra – zárta nyilatkozatát Lewis Hamilton.

A 23. Magyar Nagydíjat Kovalainen nyerte meg a német Timo Glock, a finn Kimi Räikkönen, a spanyol Fernando Alonso és a csapattárs Lewis Hamilton előtt.