
Fotó: Reuters
Hamilton volt a leggyorsabb a végén

Fotó: Reuters
Hamilton volt a leggyorsabb a végén
A „nagyok” közül elsőként Kovalainen futott mért kört, majd jött Hamilton és az élre ugrott (1:19.376) – miközben a Ferrarik a harmadik-negyedik helyen küzdöttek.
A szinte hazai pályán versenyző Robert Kubica az utolsók között teljesítette az első gyors körét, amely nem volt meggyőző, míg a kétszeres világbajnok Fernando Alonso egy jónak ígérkező időt szúrt el, amikor a célegyenesre fordulva leszaladt a pályáról.
Három perccel az első szakasz vége előtt a két Williams még kieső helyen állt, és ugyan a két BMW bent volt az első tizenötben, korántsem érezhette magát biztonságban a bajor gyár pilótapárosa – főleg Nick Heidfeld, aki épp a 15. helyen állva kezdte a hajrát.
Miközben az élbolyban annyi változás történt, hogy Massa felugrott a második helyre, a nagy meglepetés Jenson Button révén született, amikor becsúszott 15.-ként a második szakasz mezőnyébe, kiejtve Heidfeldet. A német mellett Nakadzsima, Barrichello és a két Force India, azaz Fisichella és Sutil fejezte be mindössze 20 perc után.
Ön szerint ki nyeri meg a 2008-as Formula–1-es Magyar Nagydíjat?
Szavazatok száma: 4844
Lewis Hamilton |
| 29 % | (1415) |
Kimi Räikkönen |
| 46 % | (2239) |
Robert Kubica |
| 6 % | (298) |
Felipe Massa |
| 14 % | (663) |
Heikki Kovalainen |
| 1 % | (59) |
Nick Heidfeld |
| 1 % | (43) |
Más |
| 3 % | (127) |
A vb-összetettben 5. helyen álló Heidfeld a kiesésével minden bizonnyal búcsút inthet eleve haovány világbajnoki álmainak, a 16. pozícióból rajtolva ugyanis nehéz lesz faragnia a Lewis Hamiltonnal szembeni 17 pontos hátrányából.
A második szakaszban az első perceket várakozással töltötték a csapatok, majd Timo Glock elsőre megfutotta a hétvége legjobbját: 1:19.246. A német ideje a hétvégét uraló Lewis Hamiltonon is kifogott, az angol bő két tizeddel volt lassabb.
A második fázis felénél aztán derült égből érkezett az addig nem sokat mutató Felipe Massa, aki 1:19.068 alatt tett meg egy kört a Ferrarijával. Ezzel a brazil három ezreddel megdöntötte a hétszeres világbajnok Michael Schumacher 2004-ben futott pályacsúcsát!
A kiesés elkerüléséért ezúttal is nagy harc zajlott: Vettel néhány másodpercig az első tízben érezhette magát, aztán Webber, majd Piquet is megelőzte – az utóbbi 13 ezredmásodperccel volt gyorsabb a németnél.
A balszerencsés Vettel mellett Jenson Button, David Coulthard, Sébastien Bourdais és a második szakaszban ki sem guruló Nico Rosberg esett ki.
Ön szerint ki nyeri meg 2008-ban a Formula-1-es világbajnokságot?
Szavazatok száma: 3323
Kimi Räikkönen |
| 47 % | (1547) |
Felipe Massa |
| 19 % | (631) |
Lewis Hamilton |
| 29 % | (970) |
Heikki Kovalainen |
| 1 % | (28) |
Robert Kubica |
| 4 % | (121) |
Nick Heidfeld |
|