Csak tíz csapattal folytatódik a 2008-as világbajnokság

Vágólapra másolva!
2008.05.06. 10:47
Visszalépett a Super Aguri a Formula-1-től. A régóta nehéz anyagi helyzetben lévő istálló vezetője, Aguri Szuzuki bejelentette, nem tudják folytatni a versenyzést. Ezzel a 2008-as világbajnokságot mindössze tíz csapat fogja folytatni.
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Fotó: Action Images
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Fotó: Action Images
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat

A Super Aguri bejelentette, nem folytatja a Formula-1 2008-as idényét, mivel anyagi gondjai megoldhatatlannak bizonyultak. Már több hete folytak a találgatások az istálló jövőjéről, miután nem jött össze a bejelentett felvásárlás a Magma Group által.

Aguri Szuzuki, az istálló vezetője a Honda igazgatótanácsával való tárgyalás után döntött úgy, hogy a csapat visszavonul.

„Egy álmomat valósítottam meg akkor, amikor egy formula-1-es csapat tulajdonosa lettem 2005 novemberében. Két évig és négy hónapig részvevője lehettem a száguldó cirkusznak a Super Aguri által, de most sajnálatosan be kell jelentenem, hogy az istálló nem tudja folytatni a versenyzést” – mondta Szuzuki.

A csapat gondjait a főszponzor, az SS United okozta, aki tavaly nem fizetett az istállónak, majd távozott a Formula-1-től. A Super Aguri a Hondának köszönhette, hogy mostanáig fenn tudott maradni.

„Ezalatt az idő alatt a Honda segítségével tudtunk tovább versenyezni, de mostanra túl nehézzé vált ez a helyzet, ezért a visszalépés mellett döntöttem” – tette hozzá szomorúan a japán vezető.

„Ezúton szeretném megköszönni a sok segítséget a Hondának, a Bridgestone-nak és az összes szponzornak. Köszönöm Anthony Davidsonnak és Takuma Szatónak, hogy a nehéz körülmények ellenére kiálltak a csapat mellett, és a legjobb tudásuk szerint versenyeztek” – búcsúzott Szuzuki.

A Super Aguri visszalépésével a Formula-1 mezőnye tíz csapatra csökkent.
Legfrissebb hírek

F1 75: először ünnepelt testvérpár az első két helyen

F1
2025.08.08. 11:02

F1 75: huszonegy év után újra ferraris egyéni vb-cím

F1
2025.08.07. 14:08

Colapinto összetörte az Alpine-t a Hungaroringen zajló Pirelli-teszten – képek

F1
2025.08.06. 13:05

F1 75: Schumacher, a legjobb kettes számú pilóta

F1
2025.08.06. 12:01

Ismét fergeteges buli zárta a Magyar Nagydíj hétvégéjét

F1
2025.08.06. 07:12

Zak Brown szerint a Cadillac nem hígítja fel az erőforrásokat

F1
2025.08.05. 19:17

F1 75: tömegkarambol, dühöngő Schumacher és a Jordan első győzelme

F1
2025.08.05. 09:47

McLaren: véletlenül lett Norrisé a győztes stratégia

F1
2025.08.05. 07:35
Ezek is érdekelhetik