Formula–1: a Williams egyelőre nem engedné be a Prodrive-ot

Vágólapra másolva!
2007.10.05. 11:58
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fellebbviteli tanácsa október második felében ül ösze, hogy döntést hozott a Prodrive csapat ügyében. A Prodrive 2008-ban tizenkettedik csapatként debütálna a Formula–1-ben, de a Williams istálló szerint ezt csak szabályokat megsértve tehetné meg.
Dave Richards (jobbra) már megegyezett a McLarennel, mégis várnia kell
Dave Richards (jobbra) már megegyezett a McLarennel, mégis várnia kell
Dave Richards (jobbra) már megegyezett a McLarennel, mégis várnia kell
Dave Richards (jobbra) már megegyezett a McLarennel, mégis várnia kell

A magyarázat az, hogy a Prodrive autóit a McLaren építené, ezt azonban a jelenlegi szabályok tiltják. A regulákat ugyanakkor meg akarják változtatni, de ehhez először a csapatoknak meg kellene egyezniük az új concorde-szerződés feeltételeiben.

Ez azért fontos, mert a 2007-től esedékes concorde-szerződésben kellene szabályozni azt, hogy a Prodrive-hoz hasonló csapatok – amelyek egy másik csapattól vásárolják meg a teljes kasznit – milyen mértékben részesednek majd a kereskedelmi bevételekből.

Az FIA a Williams beadványát a nemzetközi fellebviteli tanács elé terjesztette, amely a pénteki bejelentés szerint október 24-én Londonban, a Brazil Nagydíj után tartja meg a tárgyalást. A határozathozatalra várhatóan másnap kerülhet sor.

A Prodrive-nak az a David Richards a vezetője, aki korábban a benetton és a BAR csapatfőnöke is volt.
Legfrissebb hírek

F1: a vb-címért zajló küzdelem hirtelen mérgezővé vált – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2025.10.06. 10:35

A Mercedes nem tudja, honnan jött a teljesítmény; Hamilton elvesztette a hetedik helyét Szingapúrban

F1
2025.10.05. 17:45

Russell magabiztos sikert aratott Szingapúrban; a McLaren konstruktőri bajnok!

F1
2025.10.05. 16:00

Norris nem szeretné a betegségére fogni a rossz szereplést; a Williamst kizárták a szingapúri időmérőről

F1
2025.10.04. 18:50

Russell varázsolt a Mercedesszel, az övé a pole pozíció Szingapúrban!

F1
2025.10.04. 16:00

Formula–1: Verstappen szerint nevetséges a hűtőmellény

F1
2025.10.04. 14:09

Verstappen vette át a vezetést; egy tizeden belül az első ötös a szingapúri időmérő előtt

F1
2025.10.04. 11:15

Norris egyelőre lépéshátrányban, Piastri és Verstappen magabiztos Szingapúrban

F1
2025.10.03. 19:32
Ezek is érdekelhetik