Alonso visszament Wokingba, s az MP4-22 szimulátorában túlórázik

Vágólapra másolva!
2007.03.20. 15:44
Fernando Alonso hajlandó külön áldozatot is hozni azért, hogy csapata, a Formula–1-es McLaren-Mercedes minél hamarabb behozhassa műszaki hátrányát a Ferrarival szemben. A kétszeres világbajnok spanyol pilóta úgy döntött, hogy a Malajziai Nagydíj előtt visszarepül Angliába tesztelni.
Fernando Alonso akár éjjel-nappal is hajlandó dolgozni a sikerért
Fernando Alonso akár éjjel-nappal is hajlandó dolgozni a sikerért
Fernando Alonso akár éjjel-nappal is hajlandó dolgozni a sikerért
Fernando Alonso akár éjjel-nappal is hajlandó dolgozni a sikerért

Szavazás

Ön szerint ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Ez a teszt persze nem az a teszt… Nem arról van szó, hogy Alonso beül az MP4-22-esbe, és köröz mondjuk Silverstone-ben, erre ugyanis most nincs lehetősége.

Ahelyett a McLaren wokingi technológiai központjában beül az ott megépített csúcsszínvonalú szimulátorba, és a számítógép által teremtett virtuális térben dolgozik majd, mesterségesen előállított, de valósághű körülmények között.

Alonsót nemrégiben teljesen megdöbbentette az a technikai színvonal, amit Wokingban elértek.

„Hozzánk képes a Renault szimulátora olyan, mint egy PlayStation” – nyilatkozta a feedmef1.com című oldalon található hír alapján a 25 esztendős pilóta.

Sajtóértesülések szerint a McLaren-Mercedes a szimulátor segítségével új megoldásokat, a többi között új szárnykialakításokat és a Malajziai Nagydíjra szánt további specifikációkat is tesztel majd.

Wokingban nem tagadják: jelenleg körönként akár egy másodperccel is gyorsabb lehet a Ferrari F2007-ese az MP4-22-esnél, ám nagyon fogadkoznak, hogy hamarosan behozzák a lemaradásukat.

A jelentések szerint a McLaren újonca, a Melbourne-ben parádésan versenyző Lewis Hamilton Alonsóval ellentétben nem vállalta be a 20 órás repülőutat, ehelyett barátaival és kollágájával, a szintén újonc Adrian Sutillal Ausztráliában és Thaiföldön túrázik.
Legfrissebb hírek

F1 75: pokolból a mennybe – Hamilton drámai körülmények között szerezte meg az első vb-címét

F1
8 órája

F1 75: az újonc Hamilton zsebében volt a vb-cím, de a sanghaji kavicságy közbeszólt

F1
Tegnap, 12:09

F1 75: igazi klasszikus lett az első esős Magyar Nagydíj

F1
2025.08.13. 13:00

F1 75: Räikkönen és Alonso átverekedte magát a mezőnyön Szuzukában

F1
2025.08.12. 11:56

F1 75: a monacói alagútban szakadt meg Schumacher nagy sorozata

F1
2025.08.11. 10:36

F1 75: mosogatólé és időmérési hiba okozott káoszt Interlagosban

F1
2025.08.10. 15:33

F1 75: ajándékba kapott győzelme után kifütyülték Schumachert

F1
2025.08.10. 09:05

F1 75: először ünnepelt testvérpár az első két helyen

F1
2025.08.08. 11:02
Ezek is érdekelhetik