Már csak 11 pont Alonso előnye

User UserUser User
2006.07.30. 15:33
Michael Schumacher magabiztosan nyerte meg hazája versenyét, a Német Nagydíjat a Hockenheimringen, így sorozatban harmadszor, 2006-ban ötödször, míg pályafutása során 89. alkalommal haladt át elsőként a célvonalon a Formula–1-ben. A pole pozícióból induló Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) várakozáson aluli teljesítményt nyújtott: csak az első tankolásig vezetett, a csapata hibázott a boxkiállásnál, utána pedig sokkal lassabb volt a Ferrariknál. A finn pilóta végül a harmadik helyen végzett Felipe Massa mögött. A vb-pontversenyben vezető Fernando Alonso csak ötödik lett, ezzel az előnye 11 pontra csökkent Schumacherrel szemben a Magyar Nagydíj előtt.
Michael Schumacher és Felipe Massa ? a Ferrari kettős győzelmet aratott
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a Formula–1 világbajnoka 2006-ban?

Írja be az itt látható számot!
A rajt után nem változott a legjobbak sorrendje, míg a címvédő Fernando Alonso a hetedik helyről az ötödikre „lépett” előre. A spanyol klasszis öröme nem tartott sokáig, ugyanis hamarosan lecsúszott az ideális ívről, így egy pozíciót visszaesett. A szezont újoncként kezdő Nico Rosberg versenye rövid ideig tartott, a gumifalnak csúszott, s feladta a nagydíjat.

A 3. körben a Juan Pablo Montoyát váltó Pedro de la Rosa műszaki hiba miatt megállt, vagyis a McLaren-Mercedes gyorsan elveszítette egyik pilótáját.

A következő néhány kör eseménytelen volt, a villámgyors Kimi Räikkönen vezetett mintegy három másodperces előnnyel, majd a 10. körben kiállt tankolni. A McLaren szerelői azonban elrontották a kiállást, az üzemanyag-felvétel után néhány másodpercig nem tudott elindulni a versenyző. Michael Schumacher került az élre, mögötte csapattársa, Felipe Massa száguldott, közel két másodperces hátránnyal.

A futam első harmadának egyik meglepő tapasztalat volt, hogy Alonso a vártnál lassabban haladt, esélye sem volt a két Ferrari üldözésére. Michael Schumacher és Felipe Massa a 19-20. körben járt tankolni, majd Alonso ment ki. Az aktuális világbajnok a 9. helyre tért vissza, így a verseny ezen szakaszában nem volt pontszerző pozícióban.

A 32. körben csúnya balesetet láthatott a közönség: az 1997-ben világbajnok Jacques Villeneuve a célegyenes előtti kanyarban kivágódott a pályáról, s a gumifalnak csapódó autó alaposan összetört. A pilóta szerencsére sértetlenül szállt ki a roncsból.

A futam második felének elején Alonso már a legjobb nyolc között haladt, s próbált folyamatosan felzárkózni a legjobbaktól. Az élen természetesen a legfőbb vetélytárs, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher, valamint csapattársa, Massa száguldott, s a sorrenden az újabb boxkiállás sem változtatott.

Michael Schumacher még mindig így tud örülni a győzelmeinek
Reuters

A Német Nagydíj utolsó szakaszának elején a két ferraris mögött Räikkönen volt a harmadik, de az 55. körben kiment tankolni, a negyedik pozícióba állt vissza. Jenson Button azonban csak az 57. körig tudta megőrizni a dobogós helyet, mert az erőszakosan támadó Räikkönen hihetetlenül keményen megtámadta, s megelőzte.

Hat körrel a leintés előtt Jarno Trulli megérkezett Alonso és Giancarlo Fisichella mögé, s ez megzavarta a spanyol pilótát, aki kicsúszott a fűre, de a többiek elé tért vissza. Úgy tűnt, olasz csapattársa semmiképpen sem előzheti meg…

A végén már nem módosult a dobogósok sorrendje: nyert Michael Schumacher a csapattárs Felipe Massa, illetve Kimi Räikkönen előtt.

Michael Schumachernek ez volt pályafutása 89. győzelme (jelenlegi csapata színeiben a 70.), a Ferrarinak pedig a 188. A 37 éves német pilóta ebben az évben már az ötödik győzelmét aratta, s mesterhármast hajtott végre, miután egymás után harmadszor haladt át elsőként a célvonalon.