„Szórakoztató mérkőzés volt. Az első félidőben nem tudtunk nyomást helyezni az ellenfélre, mert a Lyon nem úgy játszott, ahogy azt vártuk. Aztán ezt felismertük, és az első félidő felétől mi irányítottuk a játékot. Megpróbáltuk elmagyarázni a játékosoknak, hogyan játszik a Lyon. Nehéz volt ehhez a félidő közepén alkalmazkodni, de sikerült. A visszavágó egy másik mérkőzés lesz, otthon a szurkolóink azt akarják, hogy végig mi domináljunk, ám a Lyon okos csapat, nem lesz könnyű dolgunk” – értékelt az UEFA oldalának a mérkőzést követően Rúben Amorim, a Manchester United vezetőedzője.
A portugál végezetül André Onana hibáiról is beszélt. „Onana? Ha megnézzük, én többet hibáztam az elmúlt hónapokban, mint a játékosok.”
Leny Yoro, az angolok védője a 95. percben kapott gólról beszélt. „Ez a legrosszabb pillanat, amikor gólt kaphatsz. A 2–1 jó eredmény lett volna idegenben, így most nyernünk kell otthon. A Lyon jó csapat, jó támadókkal, ezért mindenre fel kell készülnünk.” A francia védő ezt követően a góljáról beszélt. „Nem gondolkodtam, csak reflexből reagáltam és próbáltam a kapu felé fejelni. Jól védekeztünk és kompaktak voltunk, erre otthon is szükség lesz.”
„Izgalmas volt játszani és gondolom, nézni is. Vegyes érzéseim vannak, úgy érezzük, többet is kihozhattunk volna a meccsből, mivel a mérkőzés nagy részében mi irányítottunk, de ilyen a foci” – vélte Ainsley Maitland-Niles, a Lyon védője.
„A bajnokságban a Bajnokok Ligája-helyekért küzdünk és az Európa-ligában is nagyon keményen harcolunk, ez mutatja az elszántságunkat. Van néhány dolog, amin még finomítani kell, ám bízunk benne, hogy a jövő heti visszavágóra végre tudjuk hajtani ezeket a változtatásokat” – zárta gondolatait Maitland-Niles.
Paulo Fonseca, a Lyon vezetőedzője így értékelt: „Büszke vagyok a játékosaimra, bátrak voltak, a saját játékunkat játszottuk és nem féltünk semmitől. Elégedett vagyok a csapattal és a játékosokkal, ám az eredménnyel nem vagyok teljesen megelégedve. Fontos volt az egyenlítő gól. Először is azért, meg megmutattuk, hogy sohasem adjuk fel, másrészt nyitott maradt a visszavágó. Tudjuk, hogy nehéz lesz, de még mindig van esélyünk.”
EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Olympique Lyon (francia)–Manchester United (angol) 2–2 (1–1)
Lyon, Parc Olympique Lyonnais, 58 018 néző. Vezette: Nyberg (svéd)
Lyon: Lucas Perri – Maitland-Niles, C. Mata, Niakathé, Tagliafico – Tolisso, Akouokou (Lacazette, 51.), Veretout – Cherki, Mikautadze, Almada. Vezetőedző: Paulo Fonseca
Manchester United: Onana – Mazraui, Maguire (Lindelöf, 83.), Yoro – Dalot, Casemiro, Ugarte (Mount, 72.), Dorgu – Bruno Fernandes, R. Höjlund (Zirkzee, 63.), Garnacho (Mainoo, 83.). Menedzser: Rúben Amorim
Gólszerző: Almada (26.), Cherki (90+5.), ill. Yoro (45+5.), Zirkzee (88.)