Négy gólig meg sem állt a Manchester United a Real Sociedad ellen!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
Vágólapra másolva!
2025.03.13. 23:00
Bruno Fernandes volt a mérkőzés embere (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-ligában a negyeddöntőbe jutásért csapott össze egymással a Manchester United és a Real Sociedad, s az idegenbeli döntetlen után odahaza 4–1-re nyert, így továbbjutott az angol csapat.

 

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
Manchester United (angol)–Real Sociedad (spanyol) 4–1 (1–1) 
Manchester, Old Trafford, 73 500 néző. V: Bastien (francia)
Manchester United: An. Onana – Mazraui, De Ligt, Heaven – Dalot, Casemiro (Collyer, 78.), Bruno Fernandes, Dorgu – Zirkzee (Eriksen, 88.), Garnacho – Höjlund. Menedzser: Rúben Amorim
Real Sociedad: Remiro – Elustondo (Hamari Traoré, 80.), Zubeldia (Aramburu, 56.), Agerd, Aihen Munoz – Brais Méndez, Zubimendi, Pablo Marín (Turrientes, 56.) – Becker (Barrenetxea, 55.), Oyarzabal, Kubo (Óskarsson, 76.). Vezetőedző: Imanol Alguacil 
Gólszerző: Bruno Fernandes (16., 50., 87. – az első kettőt 11-esből), Dalot (90+1.), ill. Oyarzabal (10. – 11-esből)
Kiállítva: Aramburu (63.)

Továbbjutott: a Manchester United, 5–2-es összesítéssel

Alaposan ráijesztett a tartalékos Real Sociedad az erősen tartalékos Manchester Unitedre, ugyanis a 10. percben Mikel Oyarzabal értékesítette a Matthijs de Ligt által összehozott büntetőt, így az idegenbeli 1–1 után kiesésre álltak az angolok. 

Fotó: AFP

Hanem aztán előbb Igor Zubeldia, majd a még nála is rutinosabb Aritz Elustondo hozott össze egy büntetőt, és Bruno Fernandes mindkettőt értékesítette – a portugál karmester már az elsővel az Európa-liga rekordere lett, kilenc 11-est ugyanis még senki sem értékesített a sorozatban.

Bruno Fernandes egyenlített (Fotó: AFP)

A kilencedik tehát az egyenlítést, a tizedik a továbbjutást jelentette a harmatosan futballozó La Real ellen, bár utóbbi igazából a 63. percben dőlt el, amikor Jon Aramburu piros lapot kapott. A hajrára fordulva Bruno Fernandes betalált akcióból is, majd Diogo Dalot zárta le a mérkőzést a ráadásban egy szép góllal.

Ehhez nem fért kétség: a rossz kezdés ellenére is simán továbbjutott az MU.

Fotó: AFP


 

 

Legfrissebb hírek

Jogosulatlanul lépett pályára a Grimsby egyik játékosa a Manchester United elleni Ligakupa-meccsen

Angol labdarúgás
2025.09.02. 15:18

Kölcsönadta fiatal középpályását a Liverpool – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.09.01. 23:41

Höjlund a Napoliban folytatja pályafutását – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.09.01. 20:08

Három forduló után is nyeretlen az Atlético; megvan az Oviedo első győzelme

Spanyol labdarúgás
2025.08.30. 20:56

Öngól és büntető kellett az MU első győzelméhez; Grealish szárnyal az Evertonban

Angol labdarúgás
2025.08.30. 18:12

Az MU centere Nápolyba, a Liverpool bekkje Rómába tart – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.08.30. 14:34

Ötös lista: Úton az 1000 gól felé – Cristiano Ronaldo karrierjének legjobb pillanatai

Minden más foci
2025.08.29. 13:26

Amorim a negyedosztályú ellenfél elleni kupabúcsú után: A jobb csapat győzött!

Angol labdarúgás
2025.08.28. 08:00
Ezek is érdekelhetik