El-selejtező: Mezőkövesden nyert az Anderlecht, Bolláék hátrányba kerültek

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.22. 23:23
Bolla Bendegúz végigjátszotta a Braga elleni találkozót (Fotó: Getty Images)
Az El-selejtező rájátszásának első mérkőzésein a Bolla Bendegúzzal felálló Rapid Wien 2–1-re kikapott a Braga vendégeként. Az Ajax korán hátrányba került, de 4–1-re nyert Lengyelországban, míg az Anderlecht Mezőkövesden szerzett egygólos előnyt a Dinamo Minszk ellen.

A fehérorosz Dinamo Minszk Mezőkövesden fogadta az Anderlechtet. A belgák már a kilencedik percben vezetést szereztek, Mats Rits szögletéből Ludwig Augustinsson fejelt a bal alsó sarokba. A korai hátrány után a Minszk próbált egyenlíteni, többször is Colin Coosemans mentette meg a lila mezes belgákat.

A második játékrészben az Anderlecht is növelhette volna góljainak számát, de Luis Vázquez kísérlete nem talált kaput, Anders Dreyer kísérleténél pedig a kapus védett, így egygólos Anderlecht-előnnyel folytatódik a párharc Belgiumban. 0–1

A lengyel Jagiellonia Jesús Imaz ötödik perces góljával alaposan meglepte az Ajaxot. A hollandok hamar magukra találtak Chuba Akpom a tizedik percben egyenlített, majd Mika Godts fejesével már a vendégeknél volt az előny. 1–2

A folytatásban ellentmondást nem tűrően játszott az Ajax. A 61. percben a kapusról kijövő labdára Akpom csapott le, és megszerezte a hollandok harmadik gólját, majd nyolc perccel később büntetőből is eredményes volt, így a triplázás is összejött a 28 éves támadónak. A hajrában az Ajax elhibázott egy tizenegyest, de így is 4–1-es előnnyel várhatja a hazai visszavágót.

A Bolla Bendegúzzal a kezdőben felálló Rapid Wien a második percben emberhátrányba került, de így is gyönyörű góllal vezetést szerzett Portugáliában. Matthias Seidl remek ütemben ugratta ki a védelmi vonalak mögé bemozgó Guido Burgstallert, aki átvétel nélkül a bal alsóba belsőzte a labdát. 0–1

A Braga a 33. percben egyenlített, Rodrigo Zalazar szögletéből Vítor Carvalho volt eredményes fejjel. A második félidőben felcserélődött a szereposztást, ezúttal a brazil volt az előkészítő, és az uruguayi lőtt a kapuba. 2–1

A Rapid egygólos hátrányból várhatja a visszavágót, Bolla Bendegúz végigjátszotta a találkozót.

A görög PAOK az ír Shamrock Roversnek, míg a bolgár Ludogorec a moldovai Petrocubnak lőtt hazai pályán négy gólt, szinte el is döntve a párharcot. A játéknap legtöbb találatot hozó mérkőzésén a Besiktas hatgólos döntetlent játszott Luganóban.