El: Immobile duplázott, a Besiktas kiütéses győzelemmel jutott főtáblára

D. Á.D. Á.
2024.08.29. 22:15
Ciro Immobile (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének rájátszáskörében a Besiktas 5–1-re kiütötte a Luganót, az Ajax sima, háromgólos sikert aratott a Jagiellonia Bialystok ellen. Az Anderlecht hazai pályán vívta ki a továbbjutást a Dinamo Minszkkel szemben. Tizenegyespárbaj után örülhetett a Rigas FS és a Molde.

A Besiktas őrült, 3–3-as első mérkőzés után fogadta hazai pályán a Luganót a visszavágón. A törökök hamar megszerezték a vezetést, a nyár sztárigazolása, Ciro Immobile volt eredményes fejjel egy kipattanó után. A svájci csapat a fordulás után kiegyenlített, de a második félidő második felében a Besiktas ellenállhatatlanul futballozott: Gedson Fernandes, Rafa Silva és Immobile hat perc alatt három gólt is összehozott, a ráadásban még Salih Ucan is beköszönt, ő állította be az 5–1-es végeredményt.

Az Ajax már az odavágón aratott 4–1-es sikerével lezárta a Jagiellonia Bialystok elleni párharcot, de azért a második meccset se vette félvállról. A hollandoknál Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor és Brian Brobbey szállította a gólokat, így a visszavágót 3–0-ra megnyerte az amszterdami együttes.

A Petrocub Hincesti és a Ludogorec Razgrad összecsapásán sem maradt sok kérdés az odavágó után: a bolgárok a 4–0-s győzelem után idegenben is nyertek, 2–1 lett a vége.

A végére hagyta a továbbjutást az FCSB, amely Darius Olaru 93. perces góljával vívta ki a továbbjutást az osztrák LASK ellen. A románokhoz hasonlóan APOEL is a rendes játékidő ráadásában nyerte meg a Rigas FS elleni visszavágót, de mégsem lehetett boldog – az egygólos siker itt csak a hosszabbítás kiharcolásához volt elég, a lettek a tizenegyespárbajt 4–2-re behúzták. Szétlövés után örülhetett az Elfsborg is, amely hazai pályán 1–0-ra kikapott a Moldétól, de a tizenegyeseknél jobbnak bizonyult a norvég ellenfelénél.

Akárcsak az első meccsen, a visszavágón is 1–0-ra nyert a Viktoria Plzen a Hearts ellen, így 2–0-s összesítéssel továbbjutott a cseh csapat – az Anderlecht ugyanilyen különbséggel ejtette ki a Dinamo Minszket. A PAOK a 4–0-s győzelme után idegenben is simán, 2–0-ra megverte a Shamrock Roverst. Izgulnia kellett viszont a Bragának, amely kétgólos hátrányba került a Rapid Wien vendégeként. A portugálok a második félidőben végül összekapták magukat, kiegyenlítettek és 4–3-as összesítéssel kiharcolták a főtáblán való részvételt.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓ
APOEL (ciprusi)–Rigas FS (lett) 2–1 (Susic 75., Donisz 90+4., ill. Ikaunieks 40.) – tizenegyesekkel: 2–4
Továbbjutott: a Rigas FS 3–3-as összesítés után tizenegyesekkel
Elfsborg (svéd)–Molde (norvég) 0–1 (Berisha 62.) – tizenegyesekkel: 4–2
Továbbjutott: az Elfsborg 1–1-es összesítés után tizenegyesekkel
Petrocub Hincesti (moldovai)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 1–2 (Ambros 28., ill. Delev 75., Rick 90+3.)
Továbbjutott: a Ludogorec Razgrad 6–1-es összesítéssel
Ajax (holland)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 3–0 (Fitz-Jim 43., K. Taylor 64., Brobbey 71.)
Továbbjutott: az Ajax 7–1-es összesítéssel
Anderlecht (belga)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 1–0 (Amuzu 83.)
Továbbjutott: az Anderlecht 2–0-s összesítéssel
Besiktas (török)–Lugano (svájci) 5–1 (Immobile 7., 71., G. Fernandes 65., Rafa Silva 70., Ucan 90+2., ill. Vladi 59.)
Továbbjutott: a Besiktas 8–4-es összesítéssel
FCSB (román)–Linzer ASK (osztrák) 1–0 (Olaru 90+4.)
Továbbjutott: az FCSB 2–1-es összesítéssel
Hearts (skót)–Viktoria Plzen (cseh) 0–1 (Cerv, 76.)
Továbbjutott: a Viktoria Plzen 2–0-s összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–PAOK (görög) 0–2 (Ozdojev 64., Deszpodov 75.)
Továbbjutott: a PAOK 6–0-s összesítéssel
Rapid Wien (osztrák)–Braga (portugál) 2–2 (Arrey-Mbi 9. – öngól, Jansson 47., ill. El Ouazzani 68. – 11-esből, Horta 70.)
Továbbjutott: a Braga 4–3-as összesítéssel
Topolyai SC (szerbiai)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–5 (Mboungou 90+2. ill., Addo 2., 6., Asante 12., Turgeman 56., Sahar 89.)
Továbbjutott: a Maccabi Tel Aviv, 8–1-es összesítéssel
Borac Banja Luka (bosnyák)–Ferencváros 1–1 (Cissé 105. – öngól, ill. Varga B. 111. – 11-esből) – tizenegyesekkel: 2–3
Továbbjutott: a Ferencváros 1–1-es összesítés után tizenegyesekkel