Európa-liga: Sallai Roland is jelölt a Hét Játékosa-díjra

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.23. 09:00
Sallai Roland a Hét Játékosa lehet az UEFA-nál (Fotó: Getty Images)
A német Freiburg magyar válogatott támadójára, Sallai Rolandra is lehet szavazni az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Hét Játékosa-szavazásán.

Mint ismert, a magyar válogatott támadó két góljával egyenlített a Freiburg a francia Lens ellen az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, majd Christian Streich csapata a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte. A Freiburg továbbjutásában oroszlánrészt válallt a két góllal és nyolc lövéssel jelentkező Sallai Roland, aki bekerült a Hét Játékosa-díj jelöltjei közé az Európai Labdarúgó-szövetségnél (UEFA).

A magyar válogatott játékos mellett még az AS Roma szerb kapusára, Mile Svilarra, a Rennes AC Milan ellen mesterhármasig jutó csatárára, Benjamin Borigeaud-ra, illetve a Sparta Praha Galatasaray ellen gólig és gólpasszig jutó albán támadójára, Indrit Tucira lehet szavazni.

A SZAVAZÁS IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Toulouse (francia)–Benfica (portugál) 0–0
Továbbjutott: a Benfica 2–1-es összesítéssel
Rennes (francia)–Milan (olasz) 3–2 (Bourigeaud 11., 54., 68. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, ill. Jovics 22., Rafael Leao 58.)
Továbbjutott: a Milan 5–3-as összesítéssel
Freiburg (német)–Lens (francia) 3–2 (Sallai 68., 90+2., Gregoritsch 99., ill. Pereira da Costa 28., Wahi 45+2.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: Freiburg 32-es összesítéssel
Qarabag (azeri)–Braga (portugál) 2–3 (M. Silva 102., Akhundzade 120+2., ill. R. Fernandes 70., Djaló 83., Banza 115. – 11-esből) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Qarabag 6–5-ös összesítéssel
Roma (olasz)–Feyenoord (holland) 1–1 (Lo. Pellegrini 15., ill. S. Giménez 5.) – tizenegyesekkel 4–2
Továbbjutott: a Roma 2–2-es összesítés után tizenegyesekkel
Sparta Praha (cseh)–Galatasaray (török) 4–1 (Preciado 8., Tuci 74., Haraslin 80., Kuchta 90+6., ill. Bardakci 16.)
Továbbjutott: a Sparta Praha 6–4-es összesítéssel
Olympique Marseille (francia)–Sahtar Doneck (ukrán) 3–1 (Aubameyang 23., I. Sarr 74., Kondogbia 81., ill. Szudakov 12. – 11-esből)
Továbbjutott: a Marseille 5–3-as összesítéssel
Sporting CP (portugál)–Young Boys (svájci) 1–1 (Gyökeres 13., ill. Ganvoula 84. – 11-esből)
Továbbjutott: a Sporting CP 4–2-es összesítéssel