Ekl: a DVSC örmény, a KTE lett csapattal találkozik a 2. körben

2023.07.20. 23:30
Nagy öröm, nagy fordítás – továbbment a Maribor (Fotó: Twitter/NK Maribor)
Csütörtökön rendezték meg az Európa-konferencialiga-selejtező 1. fordulójának visszavágóit, amelyek után feröeri, örmény és andorrai továbbjutást is feljegyezhettünk. Megvan a DVSC és a Kecskemét második fordulóbeli ellenfele is, a hajdúsági legénység az örmény Alaskerttel, míg az NB I ezüstérmese a lett Rigával ütközik meg.

Igencsak kellemetlen helyzetbe került Máltán a szlovén Maribor az Európa-konferencialiga-selejtező első fordulójának visszavágóján. A bajnoki harmadik vendégek hazai pályán csak döntetlent játszottak a Birkirkarával, a visszavágón pedig a 80. percig hátrányban futballoztak. Ennek ellenére is kiharcolták a továbbjutást a hajrában szerzett két góljuknak köszönhetően.

Három piros lapot hozó meccsen verte meg a koszovói Dukagjini a gibraltári Europát, míg a Pjunyik a Narva Transt, a Puskás Akadémiát két évvel ezelőtt búcsúztató lett RFS pedig a Makedoniját győzte le könnyedén.

Hosszabbítás után harcolta ki a második fordulós részvételt az andorrai Santa Coloma és a feröeri B36 Tórshavn is.

A hazai siker után Tallinnban is 2–1-re győzte le a Levadiát a szlovák Zilina, a 13 évvel ezelőtt még BL-csoportkörös zsolnai együttes már az első félidőben beállította a végeredményt.

Idegenben biztosította be továbbjutását az albán KF Tirana is, a kék-fehér fővárosi együttes Grúziában gyűrte le a Dinamo Batumit. Eközben a Dinamo Minszk hiába ikszelt az odavágón a Zeljeznicar otthonában, „hazai pályán” (egészen pontosan a baki Azersun Arénában) kikapott bosnyák ellenfelétől, így búcsúzott a sorozattól. Végül, de nem utolsósorban a moldovai Zimbru is továbbjutott, miután a San Marinó-i döntetlen után hazai környezetben 1–0-ra legyűrte a La Fioritát.

Kettős győzelemmel menetelt a második fordulóba az Akureyri, az izlandi gárda mindkét meccsen 2–0-ra verte walesi ellenfelét, így a vártnál könnyebben jutott tovább. Luxemburgi és egy újabb andorrai továbbjutót is feljegyezhettünk, a néhány éve a Honvéd mumusának bizonyuló Progres Niederkorn sikerét koszovói, míg az Inter Club d'Escaldes győzelmét feröeri ellenfél bánta.

Hosszabbításba torkollott az Egnatia–Ararat Armenia összecsapás, a 2–2-es döntetlent hozó rendes játékidő után jött a hosszabbítás, amelynek a végén már 4–4 állt az eredményjelzőn. A tizenegyeseket az örmények rúgták jobban, így ők lesznek ott a második fordulóban.

Az Alaskert nem bízta a véletlenre a továbbjutást a montenegrói Arszenal vendégeként: az örmény csapat hat gólt rúgva kvalifikálta magát a következő fordulóba, ahol a DVSC lesz az ellenfele.

A Riga kikapott az izlandi Víkingur vendégeként, de ez is belefért neki – az első meccset 2–0-ra nyerték a lettek, így ők csapnak össze a Kecskeméttel a második fordulóban.