DAC: Megúsztuk sérülés nélkül, van minek örülni – Schäfer

Vágólapra másolva!
2020.08.28. 16:42
null
Schäfer András szerint túl durva volt az izlandi (Fotó: DAC)
Győztek és megúszták sérülés nélkül, úgyhogy van minek örülniük a dunaszerdahelyi játékosoknak a csütörtöki El-selejtezőt követően.   

 

Négyezer kilométer utazás, időeltolódás, húszfokos hőmérséklet-zuhanás, szigorú előírások. Ennek ellenére a DAC bebizonyította, sokkal jobb csapat az izlandi Hafnarfjördurnál, amelyet csütörtökön 2–0-ra legyőzött, így várhatja az El-selejtező második fordulójának hétfői sorsolását.

„Nem volt könnyű meccs, idegenben mindig nehezebb. A hazaiak szívósan, keményen játszottak, azt mutatták, amit vártunk tőlük, amire felkészített minket a szakmai stáb. Mi az első perctől próbáltuk játszani a saját futballunkat, de a pálya nem volt a legjobb, ezért nem mindig sikerült. De küzdöttünk, hajtottunk, mindenki maximálisan odatette magát, teljesen megérdemelten jutottunk tovább” – mondta lapunk megkeresésére Kalmár Zsolt, a dunaszerdahelyiek csapatkapitánya.

„Nos, nem volt valami élvezhető meccs, de elértünk a célunkat. Mi próbáltunk játszani, de a hazaiak nem így cselekedtek, sokszor alattomosan futballoztak. Megúsztuk sérülés nélkül, és továbbjutottunk, szóval van minek örülni” – mondta a Nemzeti Sportnak Schäfer András, a DAC óriási munkabírású középpályása, aki meghívást kapott Marco Rossi szövetségi kapitánytól a Nemzetek Ligája-mérkőzésekre.

A szerdahelyiek legközelebb vasárnap lépnek pályára, a szlovák élvonalban az aranyosmaróti együttes vendégei lesznek.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
HAFNARFJÖRDUR (izlandi)–DAC 0–2 (0–1)
Hafnarfjördur, Kaplakriki Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Barcelo (gibraltári)
HAFNARFJÖRDUR
: G. Nielsen – P. Vidarsson, Thórisson, Kristjánsson, Gunnarsson – Hafsteinsson (Gudnason, 71.), E. Jónsson, Sverrisson (Sigurdsson, 82.) – Helgason, Finsen (J. I. Jonsson, 58.), Lennon. Vezetőedző: Logi Ólafsson
DAC:
Jedlicka – Blackman, Müller, Kruzliak, Davis – Friede, Schäfer, Kalmár Zs., Balic – Divkovic (Fábry, 71.), E. Ramírez. Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: Balic (0–1) a 22., E. Ramírez (0–2) a 76. percben
Sárga lap:
Schäfer (keménységért) a 29., Gunnarsson (Blackman visszarántásáért) a 68., Thórisson (a Ramírez elleni szabálytalankodásért) a 85. percben

Legfrissebb hírek

Niké Liga: dunaszerdahelyi koncert a rivális Nagyszombat otthonában

Minden más foci
Tegnap, 11:37

A DAC háromgólos sikert aratott az eddig hibátlan Nagyszombat otthonában

Minden más foci
2025.08.31. 20:55

Európa-liga: elkészült a Ferencváros programja

Európa-liga
2025.08.30. 21:14

Régi ismerősökkel és a Nottinghammel is találkozik a Ferencváros az Európa-ligában – ellenfélnéző

Európa-liga
2025.08.29. 16:58

Kétszeres BEK-győztes angol klub, valamint a Mourinhót menesztő Fener is ott van a Ferencváros El-ellenfelei között

Európa-liga
2025.08.29. 12:57

Birodalmi kockázatok – Csinta Samu publicisztikája

Európa-liga
2025.08.28. 23:41

A PAOK és a Ludogorec fordított a visszavágón, a FCSB háromgólos sikerrel jutott El-főtáblára

Európa-liga
2025.08.28. 22:56

Elitligás csapatok jöhetnek az Üllői útra – ez vár a Ferencvárosra az Európa-ligában

Európa-liga
2025.08.27. 23:14
Ezek is érdekelhetik