El: mégsem Belgrádban, hanem Felcsúton kezd a Videoton?

Vágólapra másolva!
2017.08.04. 16:56
Mint ismert, a Videoton a Partizan Beograd ellen próbálhatja meg kiharcolni az Európa-liga csoportkörébe kerülést. A sorsolás értelmében a két csapat először Szerbiában csapna össze, de ez még változhat – tudatta a fehérvári klub honlapja.

„A sorsolás után az alábbi új információkat kaptuk: mivel a másik szerb együttes, a Crvena zvezda is ugyanaznap játszik nemzetközi kupameccset, elképzelhető, hogy a Partizan elleni első találkozónk mégsem idegenben lesz, hanem Felcsúton. Várhatóan még pénteken megszületik a hivatalos döntés” – olvasható a vidi.hu-n.
„A sorsolás után az alábbi új információkat kaptuk: mivel a másik szerb együttes, a Crvena zvezda is ugyanaznap játszik nemzetközi kupameccset, elképzelhető, hogy a Partizan elleni első találkozónk mégsem idegenben lesz, hanem Felcsúton. Várhatóan még pénteken megszületik a hivatalos döntés” – olvasható a vidi.hu-n.

A párharccal kapcsolatban Juhász Rolandot is megkereste a klubhonlap. A csapatkapitány úgy véli, bár a rájátszásban már nincs könnyű ellenfél, kaphatott volna nehezebbet is a Vidi, de hozzátette, ha úgy játszanak, ahogyan a Bordeaux ellen tették, akkor meglehet a továbbjutás.

„Úgy gondolom, annak tudatában, hogy mely hat együttes lehetett volna az ellenfelünk, nem alakult rosszul a sorsolás a mi szempontunkból – nyilatkozta Juhász Roland a vidi.hu-nak. – Félreértés ne essék, itt a rájátszásban nincs már könnyű ellenfél, főleg a nem kiemelt csapatok számára. Az, hogy az első mérkőzést– a tervek szerint –Belgrádban játsszuk, úgy gondolom, ugyancsak nekünk kedvezhet, én legalábbis jobban szeretem ezt a felállást.”

„Kifejezetten jó emlékeim vannak a Partizan stadionjáról, 2010-ben ugyanis a BL playoffkörében 2–2-es döntetlenre végeztünk ott az Anderlechttel, és a belga csapat második gólját én szereztem. Végüla szerbek jutottak a csoportkörbe, a visszavágón ugyanis ismét 2–2 lett a végeredmény, a tizenegyespárbajt pedig elveszítettük. Tavaly novemberben játszottunk ugyan egy edzőmeccset a Partizan ellen Felcsúton, amit meg is nyertünk 1–0-ra, de abból semmilyen következtetést nem szabad levonni, hiszen nem lehet egy felkészülési találkozót összehasonlítani egy ekkora téttel bíró párharccal. Ugyanakkor ha mindkét mérkőzésenolyan jól futballozunk, mint csütörtök este a Bordeaux ellen, akkor kiharcolhatjuk a továbbjutást” – tette hozzá.

Juhász Roland már szerzett gólt a Partizan stadionjában

Legfrissebb hírek

Papp Kristóf: Nagyon jó csapat ellen kell bizonyítanunk!

Európa-liga
3 órája

Telt ház várható a Paks Európa-liga-nyitányán, de...

Európa-liga
5 órája

Ausztriából hazatérő középpályás írt alá a Videotonhoz

Labdarúgó NB II
Tegnap, 15:23

Boér Gábor: Nem az augusztusi eredmények fogják meghatározni az idényünket

Labdarúgó NB II
2025.07.05. 13:59

Visszatér a Videoton név – hivatalos

Labdarúgó NB II
2025.07.04. 09:22

Papp Milánt kölcsönadta a Kecskemét a Videotonnak

Labdarúgó NB II
2025.07.01. 16:58

Ülőröplabda: megnyerte az Ezüst Európa-ligát férfiválogatottunk

Röplabda
2025.07.01. 16:51

Szondi Zoltán: A CFR-nek 90, a Paksnak 10 százalék esélye van a továbbjutásra

Európa-liga
2025.07.01. 16:20
Ezek is érdekelhetik