Geráék magabiztosan nyertek idegenben, Dzsudzsákék szenvedve otthon

2009.07.30. 21:50
Az Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában – a Budapest Honvéd játékosai mellett – több magyar labdarúgó is érdekelt. Gera Zoltán Litvániában segítette győzelemhez csapatát, míg a korábbi fordulókban remek teljesítményt nyújtó, gólokat szerző Csizmadia Csaba és együttese Tromsőben szenvedett vereséget.
Gera Zoltánék elégedettek lehetnek a szezon első tétmérkőzése után
Fotó: Action Images (archív)
Gera Zoltánék alighanem már az első mérkőzésen eldöntötték a továbbjutást a litván fővárosban, a Vetra ellen. A Fulham már az első percektől kezdve fölényben játszott, ám sokáig nem tudott a hálóba találni, aztán az első játékrész utolsó percében Bobby Zamora megtörte a gólcsendet, és előnyhöz juttatta a londoniakat.

Zamora a második félidő elején is főszereplő volt, amikor vendégcsapat növelte előnyét. A csatár ellen az 57. percben a tizenhatoson belül szabálytalankodtak a litvánok, a büntetőből pedig Danny Murphy volt eredményes. A továbbjutás kérdése alighanem a 85. percben dőlt el végleg, amikor a csereként beálló Szol Ki-hjon megszerezte a Fulham újabb gólját, és ezzel 3–0-ra nyertek az angolok. Gera Zoltán végigjátszotta a mérkőzést.

Végig a pályán volt Csizmadia Csaba is, aki a Slaven Belupóval kapott ki Tromsőben. A horvát együttes egy öngólt követően még vezetett az első félidő végén, a második játékrészben azonban a norvég csapat fordított, így minimális előnyt szerzett a második meccs előtt.

Fehér Csaba együttese, a holland NAC Breda 1–0-s győzelmet aratott a lengyel Polonia Warszawa otthonában. A varsói találkozón a vendégcsapat a 40. percben szerezte meg a vezetést, és akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, ha kihasználja, hogy három perccel később a játékvezető kiállította a hazaiak egyik játékosát. Fehér Csaba végigjátszotta a találkozót, Kulcsár Tamás a 69. percben állt be csereként a lengyel alakulatba.

A PSV meglepően megszenvedett a Cserno More ellen, a holland csapat csupán a hosszabbítás harmadik percében tudott előnyt szerezni a bolgár együttes ellen Marcellis kései találatával. Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.

Szentpéteri Viktor végigvédte a mérkőzést a Bruges-ben 3–2-s vereséget szenvedő Lahtiban, míg Sáfár Szabolcs nem jutott szóhoz az Austria Wienben.

A további mérkőzések közül kiemelnénk, hogy a Roma győzelemmel kezdte meg El-szereplését, miután 0–1-ről fordítva Francesco Totti két (az egyiket tizenegyesből lőtte a csapatkapitány) és Mirko Vucsinics egy gójával 3–1-re nyert.

Az Aberdeen a Honvédhoz hasonlóan súlyos vereséget szenvedett, méghozzá hazai pályán a Sigma Olomouctól (1–5), míg a Young Boys az Athletic Bilbaót lepte meg, miután 1–0-ra nyert idegenben is.