Nem tudott nyerni otthon a Rangers a Sporting ellen

2008.04.03. 23:15
Az UEFA-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a glasgow-i Rangers 0-0-s döntetlent ért el az Inbrox Stadionban és így nehéz helyzetből várhatja a portugáliai visszavágót. A hajrában mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, de nem született gól a meccsen.
Grimi és a Sporting számára jó eredmény az idegenbeli döntetlen
Fotó: Reuters

Mindjárt a meccs elején alaposan ráijesztett a Sporting szurkolóira, egyik legnagyobb sztárjuk, Liedson, aki már a harmadik percben ápolást kért. A brazil támadó végül tudta folytatni a játékot.

A találkozó első kapuralövését a Rangers jegyezte: McCulloch próbálkozott távolról, de nem találta el a kaput.

A folytatásban is a hazaiak uralták a mérkőzést, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. Főleg a Darcheville-McCulloch duó volt elemében, gólt szerezni azonban nem tudtak a skótok.

A Sporting alig-alig jutottak el a hazaiak kapujáig, a skót mezőnyfölény pedig nem hozott gólt az első félidőben. Ebből következően 0-0-val vonultak a szünetre a csapatok.

A szünet után sem sokat változott a játék képe: a skótok támadtak, a portugálok védekeztek. Továbbra is Darcheville és McCulloch okozta a legtöbb veszélyt, Patricio hálója azonban továbbra is érintetlen maradt.

A 70. perc után mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát. A rengeteget dolgozó Darcheville is pihenőt kapott.

A hajrát megpörgették a felek, és mind a két oldalon voltak helyzetek is. A Rangers részéről Ceullar fejese, a másik oldalon pedig Liedson helyzete és Veloso lövése ígért gólt, a vége azonban 0-0 maradt.

Ez az eredmény mindenképpen a Sportingnak kedvező a jövő heti visszavágó előtt.