UEFA-kupa: Dárdaiék Svédországban győztek

Vágólapra másolva!
2005.10.20. 18:45
Címkék
Az UEFA-kupa 2005-2006-s kiírásában a csoportkör első fordulójához érkeztek a még versenyben lévő csapatok. Magyar klubnak a folytatásban már nem drukkolhatunk, nem úgy légiósainknak, akik közül Dárdai Pál együttese győzelemmel mutatkozott be.
A német élvonalbeli Hertha BSC – a Bundesligában kilenc fordulót követően a hetedik helyen állnak a bajnokságban – a harminc éves Andreas Neuendorfnak a hatvanhetedik percben lőtt találatával idegenben verte minimális különbséggel, 1-0-ra a házigazda Halmstad gárdáját.

Ellenfelük a tizennégy csapatos svéd élvonalban huszonöt fordulót követően harminckét ponttal a tizedik helyen áll.

Dárdai Pál kezdőként léphetett pályára és a hármas sípszóig mindvégig ott is volt: a magyar válogatott középpályás a berliniek egyik legjobbjának bizonyult a találkozón.

UEFA-kupa, csoportkör:

  • 1. forduló, C-csoport:
  • Halmstad (svéd)-Hertha BSC (német) 0-1 (0-0)
  • G.: Neuendorf (67.)
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: magyar–örmény vb-selejtező, Győr–FTC kézimeccs

Minden más foci
21 perce

Littler óriási meccsen nyert Price ellen a darts World Grand Prix-n

Egyéb egyéni
23 perce

Spanyol csatát nyert meg a Barca; már csak a Zalgiris hibátlan a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
27 perce

A franciák simán nyertek, Kylian Mbappé a gólja és a gólpassza után megsérült

Foci vb 2026
41 perce

Negyedgőzzel is simán nyertek a németek Luxemburg ellen a vb-selejtezőben

Foci vb 2026
57 perce

Belgium nem tudott gólt szerezni, a hősiesen védekező Észak-Macedónia továbbra is vezeti a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Hiába Gyökeres és Isak, Svédország nem szerzett gólt, kikapott otthon Svájctól

Foci vb 2026
1 órája

Európai kézilabdaligák: tíz magyar védéssel nyert a Melsungen

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik