Bécsi gyors(abb) – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
Vágólapra másolva!
2025.08.28. 23:41

BELJEBB VAGYOK egy üveg örmény konyakkal – mármint nem kell rá meghívnom kollégámat, Edvi Lászlót, akivel (Thury Gábor főmunkatársunk társaságában) a Nemzeti Sportrádió szerda délutáni Sportkör című műsorában beszélgettünk, vitáztunk. A magyar futballcsapatok nemzetközi esélyeit latolgatva Laci azt jósolta, a Ferencváros a hazai vereség utáni azerbajdzsáni bravúrral megkapaszkodik a Bajnokok Ligájában, a Győr viszont minimális előnye utáni bécsi vereséggel kiesik a Konferencialigából. Mi Gabival fordítva gondoltuk, s felajánlottuk neki az említett örmény konyakot, de már szerda este kiderült, nem kell költségekbe vernünk magunkat. Ennek ellenére őszintén mondom, sajnálom a Fradi kiesését, igazán elhivatottan küzdött Bakiban, kár, hogy mindkét Qarabag elleni meccsen lyukas volt a védelme. Marad viszont az Európa-liga, ami reálisnak tűnik, és szintén tartogathat nagy meccseket, a pénteki sorsoláson kiderül, mekkorákat. Továbbá örök pozitívként és megrögzötten magyar szemszögből boldogan figyeltem Varga Barnabás válogatott formáját, valamint Tóth Alex szépségdíjas gólját.

A mi jóslatunk teljes beválásához vagy éppen füstbe menéséhez csütörtökig kellett várni, amikor a Rapid az ETO-t fogadta a Kl-selejtező rájátszásában. Mint ismert, egy héttel korábban Győrben 2–1-es hazai siker született, de az is köztudott, hogy két éve ugyanebben a sorozatban a bécsiek igen könnyen söpörték el a Debrecent (0–0 után 5–0). Persze tudjuk, minden meccs, minden párharc más, s jómagam abban bíztam, ha a svéd AIK-t ki tudták verni, akkor az újabb, náluk magasabbra taksált rivális ellen sem esélytelenek a Rába-parti zöld-fehérek. A szurkolóik hasonlóan gondolták, hiszen különvonattal és minden egyéb járművel mintegy 1800-an vágtak neki a határon átívelő szomszédolásnak. S több mint húszezer nézőtársukkal együtt azt konstatálhatták, hogy M'Buyi révén gyorsan vezetést szerzett a Rapid. A hazai fölény lassú alábbhagyását a félidő végén Bumba lövése jelezte, de Hedl bravúrral védett. A szünet után kiegyenlített küzdelem folyt, itt és ott több lehetőséggel, aztán tíz perccel a vége előtt a kongói-francia M'Buyi újra villant, eldöntve a csatát.

A győri „fekete sereg” (ilyen színű volt most a vendégmez) vitézül helytállt a Kl legutóbbi kiírásának negyeddöntőse ellen, de Mátyás király korabéli elődjével szemben nem tudta meghódítani Bécset. Maradt egy magyar klubcsapat a nemzetközi sorozatok selejtezője után az őszi alapszakaszra, ahogy az utóbbi időben megszokhattuk. Egy éve is kevés kellett volna többhöz, ám ami késik, nem múlik, nagyot ment most a kicsivel több mint egy idénnyel korábban még NB II-es ETO.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

 

 

Legfrissebb hírek

Windecker József: Egyértelmű, hogy győzni szeretnénk Győrben is

Labdarúgó NB I
4 órája

Három év után áll újra kiesésre a Diósgyőrben vendégeskedő Újpest

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:24

Valami félrecsúszott – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Jégkorong
2025.10.30. 23:11

Kösz a tavaszt, szevasz! – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 23:33

Gálát rendezett az ETO, majdnem két számjegyű gólterméssel jutott tovább a kupában

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 20:17

Urblík József: A bajnokság a fontosabb, de a kupát sem engedjük el

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 09:23

A lámpagyújtogató – Kovács Erika jegyzete

Téli sportok
2025.10.29. 07:20

Bíró Bence boldogsága: labda a kapuban, majd a mez alatt

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 13:33
Ezek is érdekelhetik