A Topolya hazai pályán hármat kapott a Legia Warszawától

2024.10.24. 22:46
A Legia Warszawa látogatott a Topolyához (Fotó: Pócs Attila)
A Konferencialiga alapszakaszának második fordulójában a Topolya hazai pályán 3–0-ra kikapott a lengyel Legia Warszawától.

KONFERENCIALIGA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ
Topolyai SC (szerb)–Legia Warszawa (lengyel) 0–3 (0–1)
Topolya, TSC Aréna. Vezette: Weinberger (osztrák)
Topolya: V. Ilics – Copan, Sztevanovics, Kristics – Sz. Jovanovics, Pejics – Banjac (Sós Bence, 74.), Radin, Sztanics (Lazetics, 86.), A. Csirkovics (Miloszavljevics, 86.) – Pantovics. Vezetőedző: Jovan Damjanovics
Legia: Tobiasz – Wszolek, Pankov (Ziolkowski, a szünetben), Kapuadi, Rúben Vinagre – Kapustka, Augustyniak (Celhaka, 68.), Morisita (Goncalves, 81.) – Chodyna, Gual (Pekhart, 68.), Luquinhas (Alfarela, 68.). Vezetőedző: Goncalo Feio
Gólszerző: Kapustka (11.), Luquinhas (47.), Chodyna (62.)

Az Asztana elleni 1–0-s vereség után a Topolyai Sport Club saját közönsége előtt fogadta a lengyel Legia Warszawát a Konferencialiga második fordulójában. Ahogy Kazahsztánban, úgy Topolyán sem sikerült a Topolyai SC-nek kapott gól nélkül lehoznia az első negyedórát: a 11. percben egy bal oldali beadásba először Sztevanovics piszkált bele, de olyan szerencsétlenül, hogy a labda a mögötte érkező Bartosz Kapustka elé pattant, aki hat méterről, senkitől sem zavartatva a kapu bal oldalába lőtt.

A gól után a lengyelek szinte csak a védekezéssel foglalkoztak, teljesen visszavonultak a saját térfelükre, és ellentámadásokkal próbálkoztak. A TSC jelentős mezőnyfölényt harcolt ki, de Milos Pantovics lövésén kívül, amely két méterrel ment el a jobb kapufa mellett, igazán nagy egyenlítési lehetősége nem adódott. Nem sok kellett, hogy a 33. percben a vendégek megduplázzák előnyüket: Morisita viharzott el a bal szélen, középre adásába Vukasin Krsztics elég pechesen ért bele, s a labda Chodyna elé került, ám a lövés nyomán a labda elakadt Ilics kapus kezében, majd a hátára pattant, de végül a TSC kapusa begyűjtötte, így maradt az egygólos vendégvezetés.

Fotó: Pócs Attila

A második félidő is lengyel góllal kezdődött: a 47. percben Gual 10 méterre a kaputól fél fordulattal becsapta a kifutó Ilicset, lövését Sztevanovics a gólvonalon állva blokkolt, de pont Luquinhas elé pattant a labda, s a brazil két méterről nem hibázott. A 62. percben a hazai védők eladták a labdát a bal oldalon, a Legia másodpercek alatt ott termett a TSC kapuja előtt, majd a hosszú oldalon üresen álló Kacper Chodyna Ilics hasa alatt a kapu közepébe lőtt.

A hajrában Djakovacnak még volt egy ordító lehetősége, de 13 méterre, szemben a kapuval csúnyán fölé lőtte a labdát. A Topolya a Konferencialiga következő fordulójában a svájci Luganót fogadja a TSC Arénában november 7-én, a szerb Szuperligában pedig vasárnap Krusevacon lép pályára a Napredak vendégeként. 0–3

1. Chelsea228–3+56
  2. Fiorentina226–2+46
  3. Legia Warszawa224–0+46
  4. Lugano224–0+46
  5. Vitória Guimaraes225–2+36
  6. Hearts224–1+36
  7. Jagiellonia Bialystok224–1+36
  8. Rapid Wien223–1+26