Kl-selejtező: cseh ellenfél vár a Paksra a következő körben; búcsúzott az Eszék és a Hajduk Split is

T. Z.T. Z.
2024.08.15. 23:20
Legia Warsaw v Brondby IF - UEFA Europa Conference League
A Legia Warszawa nagy csatában jutott tovább a Bröndby ellen (Fotó: Getty Images)
Több párharc visszavágója is hosszabbításig, sőt tizenegyesekig ment a labdarúgó Konferencialiga selejtezőjének 3. fordulójában, csütörtökön. A dán Bröndby kiejtésével továbbjutott a lengyel Legia Warszawa, míg a horvát NK Osijek tizenegyesekkel maradt alul az azeri Zira ellenében. Egészen drámai tizenegyespárbaj után jutott tovább a Wisla Kraków is. A szlovák Ruzomberok ellenében búcsúzott a másik horvát csapat, a Hajduk Split, sima kettős győzelemmel ment viszont tovább a portugál Guimaraes. Eldőlt, hogy a Paks ellenfele a Mladá Boleslav lesz a következő körben, mert a cseh csapat 5–3-as összesítéssel búcsúztatta az izraeli Hapoel Beer-Sevát.

Az egész játéknap – sőt, talán az egész Kl-forduló – legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóját játszotta egymással a lengyel Legia Warszawa és a dán Bröndby. A lengyelek az első találkozón 3–2-re nyertek idegenben, így jobb helyzetben várhatták a varsói visszavágót. A mérkőzésen a dánok a 38. percben tizenegyesből vezetést szereztek, de a Legia még a szünet előtt egyenlített. A második félidőben újabb gól már nem esett, noha a találkozó majdnem 98 percig tartott. Az 1–1-es végeredmény a Legia továbbjutását jelentette.

Eldőlt az is, hogy a Paksra az FK Mladá Boleslav vár a következő körben: a cseh együttes az első meccsen hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az izraeli Hapoel Beer-Sevával, a visszavágót 4–2-re megnyerte, így 5–3-as összesítéssel kiharcolta a továbbjutást. A találkozó kimondottan fordulatosan és eseménydúsan alakult: az izraeliek már kétgólos előnyben is voltak, innen állt fel a Mladá Boleslav – köszönhetően egyebek mellett annak, hogy a Hapoel a 74. percben – még 2–2-es állásnál – emberhátrányba került. A csehek ezután két gólt is szereztek és megléptek 4–2-re, majd a hosszabbítás perceiben az izraeliektől további két játékost állított ki a játékvezető, de ennek már nem volt igazán jelentősége, a Mladá Boleslav továbbjutása ekkor már nem forgott veszélyben.

Óriási izgalmakat hozott az azeri Zira és a horvát NK Osijek összecsapása is. A rendes játékidőben 2–2-re végeztek a csapatok, összesítésben 3–3 volt az állás. A hosszabbítás nem hozott gólt, jöhettek a tizenegyesek: összességében mindkét csapat pocsékul célzott (a hazaiak háromszor, a vendégek négyszer is hibáztak a büntetőpontról), de valamivel pontosabbak voltak az azeriek, így kiejtették az eszéki együttest.

Búcsúzott egy másik horvát együttes, a Hajduk Split is, amely a gól nélküli első meccs után némi meglepetésre hazai pályán 1–0-ra kikapott a szlovák Ruzomberoktól. A portugál Guimaraes az idegenbeli 3–0-s siker után hazai pályán is könnyedén nyert a svájci Zürich ellen, így 5–0-s összesítéssel jutott be a következő fordulóba. Továbbjutott a ciprusi Pafosz is, amely hosszabbítás után 4–0-ra kiütötte a bolgár CSZKA Szófiát.

Késő éjszakába nyúlott több párharc visszavágója is, például a lengyel Wisla Kraków és a szlovák Trnava összecsapása, ahol sem a rendes játékidő, sem pedig a kétszer tizenöt perces hosszabbítás nem hozott döntést a továbbjutó kilétéről, és az is benne volt a pakliban, hogy a tizenegyesek sem érnek véget éjfél előtt. Végül a lengyelek bírták jobban, és 12–11-re megnyerték az idegek harcát, ezzel továbbjutottak.