Kl-selejtező: az AEK Athénnak négygólos vezetés után izgulnia kellett

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.24. 22:38
A Riga FC egygólos győzelmet aratott (Fotó: Riga Football Club/Facebook)
A labdarúgó Konferencialiga-selejtező 2. fordulójának szerdai játéknapján az északmacedón Sztruga az örmény Pjunik Jerevánt, a lett Riga FC a lengyel Slask Wroclawot győzte le a párharc odavágóján, majd a montenegrói Decsics idegenben verte meg a grúz Dinamo Batumit. A görög AEK Athén négy góllal vezetett, de csak 4–3-ra nyert az andorrai Inter Club d'Escaldes ellen, míg a litván FK Auda az északír Cliftonville vendégeként győzött.

Már a 8. percben vezetést szerzett a Sztruga, Beszart Ibraimi büntetőből talált be, ám a félidő felénél a brazil Lucas Villela tizenegyesgóllal egalizált. A második félidőben az ukrán Szerhij Vakulenko kiállítása miatt emberhátrányba került a Pjunik Jereván, 13 perccel később pedig gólt kapott – a korábban a Ferencvárosban és az MTK-ban is futballozó Sztefan Szpirovszki köszönt be, így nyertek az északmacedónok. 2–1

A szenegáli Ousseynou Niang a 7. percben vezetéshez juttatta a Rigát, amire nem is volt válasza a Slask Wroclawnak a helyzetek számát tekintve kiegyenlített találkozón, így a lettek előnyről várhatják a jövő heti visszavágót. 1–0

Bár a Dinamo Batumi 75 százalékban birtokolta a labdát, ráadásul 15 alkalommal próbálkozott lövéssel, mégis vereséget szenvedett. A második félidő közepén a Decsics támadója, Ilir Camaj öt perc leforgása alatt duplázni tudott, a montenegróiak ennek köszönhetően idegenben kétgólos győzelmet arattak. 0–2

Az AEK Athén abszolút a párharc esélyesének számít az Inter Club d'Escaldes ellen, és a görögök ennek megfelelően fél óra alatt három gólt rámoltak be az andorrai kapuba. A szünet után jött a negyedik hazai találat, ám egy öngóllal szépítettek a vendégek, majd a Trinidad és Tobagó-i Levi García büntetőt hibázott, így nem állt vissza a négygólos különbség. Sőt a mérkőzés végéhez közeledve kétszer is betaláltak az andorraiak – egyszer tizenegyesből –, és a ráadással együtt még maradt negyedórájuk az egyenlítésre. Azonban több gól már nem esett, az athéni csapat nyert hazai pályán, de nem alakított ki megnyugtató előnyt a visszavágóra. 4–3

Az Auda a nigériai Abiodun Ogunniyi góljával vezetést szerzett, majd pár perc múlva Luke Conlan egyenlített. Végül azonban kikapott a Cliftonville, mert a 77. percben ismét betalált egy nigériai játékos, Abdulrahman Taiwo révén lett siker született Belfastban. 1–2