A verseny eredményközlő oldala szerint a felemáskorlát döntőjében Székely 13,800 ponttal lett második. A kínai Jang Fanju-vej (15,000) ellen nem volt esélye az aranyra.
„Az volt a célom, hogy két sikeres gyakorlatot mutassak be, egyet a selejtezőben, egyet a döntőben, és ez sikerült” – idézi a magyar szövetség honlapja Székely Zóját.
A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) hallgatója hozzátette, a harmadik helyen jutott a fináléba, de előrébb akart kerülni, és ezt is sikerült elérnie.
Draskóczy Imre, a női válogatott szövetségi kapitánya elmondta, Székely kiegyensúlyozottan hajtotta végre a gyakorlatát, a leugrása jobban is sikerült, mint a selejtezőben. Kalmár Zsuzsanna, a TF tanszékvezetője szerint Székely érme egy rendkívül magas színvonalú versenyen született, amely az eddigi Egyetemi Világjátékoknál is erősebb mezőnyt hozott.
„Zója teljesítménye kiemelkedő, büszkék vagyunk rá, hiszen nálunk, a TF edzőképzésén tanul, most harmadéves hallgató, és reméljük, a későbbiekben edzőként is hasonló sikereket ér majd el” – magyarázta.
Palkovits István 3000 méter akadályon 8:35.05 perccel nyert bronzérmet, ugyanebben a számban Lesták Ármin a 9:11.53-mal a 16. volt.
Tízpróbában Gálpál Zsombor negyedik, Németh Miklós Fábián hatodik lett. Az utolsó számot, az 1500 méteres síkfutást előbbi a harmadik, utóbbi a második helyen zárta.
A férfiak félmaratoni számában Lomb Ádám nyolcadik lett 1:04:44 órával, Zvekán Zsombor a 39., Marx Balázs a 40. helyen végzett. Női hármasugrásban Virók Erna Sára 12,50 méterrel 19. lett, így nem jutott döntőbe.
A férfi 4x400 méteres váltóban a Csahóczi Csanád, Wahl Zoltán, Plisz Balázs, Kovács Árpád összeállítású magyar négyes az ötödik idővel (3:07.30 perc) került a fináléba.
A kalapácsvető Viszkeleti Villő Anna 64.15 méterrel tizedik lett a szombati selejtezőben, és bekerült a 12-es döntőbe. Keszthelyi Luca magasugrásban idei legjobb eredményével (181 cm) jutott a szombati fináléba, ahol nagy meglepetésre 171 centiméteren mindhárom kísérlete rossz volt, így az utolsó helyen végzett. Kövér Fanni gerelyhajításban 50,24 méterrel szintén utolsó lett.
A férfi vízilabdázók ötméteresekkel 21–20-ra elveszítették a németekkel szembeni bronzmérkőzést.
Az evezősöknél egypárban Fehérvári Eszter a B-döntőbe (7-12. helyért) jutott, kétpárban Zsiros Janka és Harsányi Viktória összesítésben a nyolcadik, férfi egypárban Szöllősi Balázs a 18. lett
A cselgáncsozók vegyes csapatversenyében a magyarok az első fordulóban kikaptak Moldovától, így nem jutottak a 16 közé.
A magyar küldöttség tíz ezüsttel és hét bronzzal az éremtáblázat 42. helyén áll.
A világ legnagyobb egyetemi multisport-eseményén 150 ország 8500 sportolója vesz részt, a versenyeket a Rajna-Ruhr-régió hat városában bonyolítják le vasárnapig. A magyar delegáció minden eddiginél népesebb, 248 fős, közülük 178 a sportoló, akik 47 felsőoktatási intézményből érkeztek – ezek között 31 magyarországi egyetem vagy főiskola képviselteti magát.