Átadták a jó tanuló, jó sportoló és a Magyarország tehetsége pályázat díjait

Vágólapra másolva!
2025.06.06. 22:36
null
Átadták a jó tanuló, jó sportoló és a Magyarország tehetsége pályázat díjait (Fotó: Facebook/Schmidt Ádám)
Pénteken a Duna Arénában adták át a Magyarország jó tanulója, jó sportolója és a Magyarország tehetsége pályázat díjait; az eseményen a több mint 1100 sikeres pályázó közül a legeredményesebb 85 vette át személyesen az elismerését.

Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár az ünnepélyes díjátadón tartott beszédében kiemelte, a Magyarország jó tanulója, jó sportolója és a Magyarország tehetsége pályázatokkal a sportirányítás célja, hogy elismerje azoknak a fiataloknak a teljesítményét, akik az iskolapadban és a sportpályán egyaránt példaértékű elszántságról tettek tanúbizonyságot.

Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára köszöntőjében elmondta: az egyik legnagyobb kihívás, amivel az emberiség szembenéz, a mozgás hiánya, ezért is hozott a kormány 2013-ban döntést a mindennapos testnevelésről, illetve a sportinfrastruktúra bővítéséről.

A Magyarország jó tanulója, jó sportolója pályázat jelenlévő nyertesei Schmidt Ádámtól és Lévai Levente Európa-bajnok birkózótól vehették át díjaikat, míg a Magyarország tehetsége elismeréseket Maruzsa Zoltán és Márton Gréta Európa-bajnoki bronzérmes válogatott kézilabdázó adta át közösen.

 

Legfrissebb hírek

Schmidt Ádám Kaposváron népszerűsítette a Sportoló nemzet programot

Egyéb egyéni
20 órája

Schmidt Ádám: A cél az, hogy minél több fiatal labdarúgó kerüljön az élvonalba

Egyéb csapat
2025.06.02. 12:04

Jeleztek az államilag elismert akadémiák: betartják az MLSZ új ösztönzőrendszerét

Labdarúgó NB I
2025.06.01. 11:53

Schmidt Ádám: Szeretnénk, ha több százezren vennének részt a Sportoló Nemzet programban

Egyéb egyéni
2025.05.30. 16:34

Több mint 316 millió forinttal támogatja a kormány Eger kiemelt sportegyesületeit

Egyéb egyéni
2025.05.25. 09:51

Schmidt Ádám vendégül látta a két 85 éves népszerű rádióst

Egyéb egyéni
2025.05.23. 18:59

Schmidt Ádám: A sportturizmus a turisztika egyik leggyorsabban fejlődő ágazata

Egyéb egyéni
2025.05.20. 11:51

Minden igényt kielégítő fejlesztések valósultak meg a Sportkórházban

Egyéb egyéni
2025.05.15. 16:45
Ezek is érdekelhetik