Pekler Zalánnak aludnia kellett volna, de nem tudta otthagyni Szoboszlaiék meccsét

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2025.03.19. 18:16
Fotó: Árvai Károly
Szerdán a Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége volt Pekler Zalán. Az Eb-aranyérmes sportlövő elmondta, hiába tudta, hogy másnap reggel az Európa-bajnokságon kell teljesítenie, nagy Liverpool-drukkerként nem tudta otthagyni kedvenc futballcsapata PSG elleni, éjszakába nyúló BL-nyolcaddöntőjét.


„Az Európa-bajnokság kettős érzéssekkel zárult. A Liverpool nyolcaddöntőjét éppen azt a napot megelőzően rendezték meg, mielőtt megnyertük az Eb-t. Elég hosszú meccs volt, este kilenckor kezdődött, és tizenegyespárbajjal ért véget. Úgy voltam vele, hogy a hosszabbítás előtt lefekszem aludni, mert másnap reggel nyolc harminckor már a lőállásban kellett lennem. Tudtam, hogy ha most nem fekszem le, és kikap a Liverpool, akkor nem tudok majd aludni. Komoly szurkoló vagyok, úgyhogy végignéztem a meccset. És hát igen … keservesen zárult az este, sokáig fennmaradtam a csalódás miatt. Viszont úgy néz ki, hogy ennek ellenére másnap nagyon jó lábbal keltem fel.”

„Remek napom volt, minden úgy sikerült, ahogy elterveztem. Jól ment a lövészet. Egyfajta mérföldkőhöz érkeztem a felnőttkarrieremben, hiszen megszereztem az első Eb-aranyérmemet. Nagyon örülök neki, mivel a tavalyi év nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, nem jöttek az igazán nagy sikerek.”

A beszélgetés során szóba került pályafutása eddigi legnagyobb egyéni sikere, elmesélte, miként lett reményteli futballistából sportlövő, s arról is beszélt, mi kell ahhoz, hogy a következő olimpián magabiztosabban álljon oda a lőállásba. A teljes interjút ide kattintva hallgathatja meg.

 

Legfrissebb hírek

Orbán Viktor: Legközelebb Szoboszlai lövi ki Kapu Tibit!

Angol labdarúgás
6 órája

Arne Slot: Szoboszlai pontosan megmutatja, miről is szól a Liverpool

Angol labdarúgás
7 órája

Szoboszlai az Arsenal elleni meccs embere a Premier League honlapján

Angol labdarúgás
8 órája

Szoboszlai Dominik: Ha szabadrúgás van, Szalah átadja nekem

Angol labdarúgás
8 órája

Gary Neville Szoboszlai szabadrúgásáról: „Cristiano Ronaldónak is tetszene”

Angol labdarúgás
9 órája

Mestermunka volt! Szoboszlai elképesztő szabadrúgásgóljával a Liverpool legyőzte az Arsenalt

Angol labdarúgás
9 órája

Szoboszlai óriási gólt lőtt szabadrúgásból az Arsenal ellen – videó

Angol labdarúgás
10 órája

Szoboszlai az Arsenal ellen is jobbhátvéd lehet – megvannak a kezdőcsapatok

Angol labdarúgás
12 órája
Ezek is érdekelhetik