Schmidt Gábor: Rendkívül fontos, hogy ott maradjunk a világ élvonalában

Vágólapra másolva!
2025.02.21. 14:28
Fotó: miskolc.hu
Rendkívül fontos, hogy ott maradjunk a világ élvonalában, ez elmúlt évtizedekben megszerzett jó pozíciónkra pedig legyünk büszkék – jelentette ki a a Honvédelmi Minisztérium (HM) sportigazgatási és fejlesztési ügyekért felelős helyettes államtitkára pénteken Miskolcon, a Kemény Dénes Városi Sportuszoda energetikai korszerűsítésének átadóünnepségén.

Schmidt Gábor azt mondta, ehhez szükség van a sportlétesítményekre, valamint az edzők, klubok és szövetségek munkájára. Hozzátette, nagyon fontos a fiatalok megszólítása is.  A fejlesztéssel kapcsolatban jelezte: országszerte számos ilyen beruházást támogatnak azért, hogy olyan megoldásokat találjanak, amelyek hosszútávon csökkentik a rezsiköltségeket, ezzel fenntarthatóvá válnak ezek a létesítmények. 

A miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszodában hőszivattyús rendszerrel kombinált napelemes rendszert telepítettek. A fejlesztést 97 millió forinttal támogatta a Magyar Vízilabda-szövetség, a Honvédelmi Minisztérium pedig további 100 millió forint beruházási támogatással segítette a munkálatokat. Az uszodában egy 317 khw-os naperőművet, valamint a hozzá kapcsolódó, 13 elemből álló hőszivattyús rendszert alakítottak ki.

 

Legfrissebb hírek

Vízilabda: Kenéz Kincső látványos ütemben termeli a gólokat

Utánpótlássport
2 órája

A férfiak a spanyolokkal, a nők a görögökkel egy csoportban a vízilabda-vb-n

Vízilabda
23 órája

Szünetet tart pályafutásában a világ leggyorsabb úszója

Úszás
23 órája

Vízilabda: kezdődnek a korosztályos bajnokságok nyolcas döntői

Utánpótlássport
2025.05.06. 14:52

Úszás: a NOB pótolta Gary Hall Jr. tűzvészben megsemmisült érmeit

Úszás
2025.05.06. 12:56

A reaktivált Kasó Orsolyával jutott vissza az élvonalba a Győr

Vízilabda
2025.05.06. 08:54

Kós Hubert 100 méter háton is győzött, újabb két világcsúcs a floridai szuperviadalon

Úszás
2025.05.04. 09:50

Női vízi BL: negyedik lett a Ferencváros Pireuszban

Vízilabda
2025.05.03. 17:50
Ezek is érdekelhetik