Ligeti Dániel strandbirkózó vk-versenyt nyert Porecben – videó

2024.10.13. 21:40
Ligeti (balra) győzelme az elődöntőben
Ligeti Dániel vasárnap megnyerte a strandbirkózó világkupa-sorozat Porecben rendezett idei záró állomását.

A verseny eredményközlő oldala szerint az ötszörös Európa-bajnoki érmes birkózó – aki a szabadfogásúak 125 kilogrammos súlycsoportjában a párizsi olimpián hetedik lett – Horvátországban a +90 kilósok között versenyzett. A csoportküzdelmek során legyőzte horvát, ukrán és amerikai ellenfelét is, majd kikapott a grúz Mamuka Kordzaiától, azonban csoportmásodikként így is elődöntőbe jutott, és újabb ukrán riválist felülmúlva beverekedte magát a döntőbe.

A fináléban is Kordzaiával került szembe, ezúttal viszont 1–0-ra legyőzte a grúzt és felállhatott a dobogó legfelső fokára. Az MTI érdeklődésére Ligeti elárulta, hogy mivel a záró állomás dupla pontot ért, így az összetett versenyben második helyen zárt.