Kick-boksz: hat magyar első hely az isztambuli világkupán

2024.05.20. 14:17
Viczián Dániel nyert a 63 kilósoknál (Fotó: BEOL, archív)
Öten hat aranyérmet szereztek a magyarok közül a kick-bokszolók világkupa-sorozatának hétvégi törökországi állomásán, amelyen 41 ország háromezer sportolója indult.

Az isztambuli vk-n – amint a magyar szövetség közleménye kiemelte – a pointfightingosok közül Viczián Dániel nyert a 63 kilósoknál, az eggyel nagyobbak között, 69 kg-ban pedig döntőbe verekedte magát. A nőknél a többszörös világbajnok és Európa-bajnok Busa Andrea három magabiztos győzelmet követően állhatott fel a dobogó tetejére a 60 kg-osok kategóriájában.

Light-contactban Kajtár Bence a 74 kg-osok mezőnyében érdemelte ki az aranyérmet.

Formagyakorlatban a fegyveres specialista Tar Petra a nőknél két elsőséget is bezsebelt, míg a felnőtt férfiak mezőnyben három kategóriában indulva Mónus Viktor minden színű éremből szerzett egyet-egyet.

A hazai szövetség beszámolója szerint az isztambuli viadal a legjobbak számára remek felkészülési állomás volt a 29. magyar kick-box világkupa előtt, amelyet június 14-16-án rendeznek a budapesti BOK Csarnokban.