Az ünnepelt közel egyórás, videobejátszásokkal és hangfelvételekkel illusztrált előadást tartott pályafutásának fontosabb állomásairól.
Volper László 1934. március 27-én született, a Csillaghegyi Általános Iskolából indult. Tíz évig dolgozott a női válogatott edzőjeként, a férfiaknál is kilenc évig kis megszakításokkal. A női válogatott az ő irányításával lett Európa-bajnok először 1982-ben Budapesten, majd 1986-ban Prágában. A szép eredmények közül kiemelkedik, hogy 1986-ban Bátorfi Csilla – 17 évesen – egyéniben is Eb-t nyert, ebben a számban azóta nem győzött magyar asztaliteniszező.
Volper László a KSI-ben huszonhét év alatt saját becslése szerint nagyjából 2000 gyerek kezébe adott ütőt, a serdülő- és az ifjúsági válogatott kapitányaként pedig nem kevesebb, mint 46 Európa-bajnoki dobogós helyezésben vállalt részt. 2011-ben hagyta abba a foglalkozást a versenyszerű asztalitenisszel, de nyolcvanéves korán túl is heti rendszerességgel tartott időseknek asztalitenisz edzéseket.
„Munkássága és elhivatottsága a sport iránt példaértékű, és az általa nyújtott inspiráció ma is él a tanítványokban és a sportágban. A magyar asztalitenisz sportban betöltött szerepe és a fiatal tehetségek fejlesztésében nyújtott hozzájárulása méltán teszi őt az egyik legtiszteletreméltóbb edzővé” – áll a MOATSZ közleményében.
Volper László munkáját Sportújságírók Díjával (1986), ISM Bay Balázs Edzői Életműdíjjal (2004), a Magyar Országos Asztalitenisz-szövetség Életműdíjával (2004), a Magyar Sportért Életműdíjjal (2009) és Asztalitenisz Életműdíjjal (2016) ismerték el.