Darts-vb: Humphries játszik Littlerrel a világbajnoki címért

R. P.R. P.
2024.01.02. 23:53
Humphries mesteri játékkal jutott a vb-döntőbe (Fotó: Getty Images)
A londoni dartsvilágbajnokság elődöntőjében Luke Humphires megsemmisítő, 6:0-s vereséget mért Scott Williamsre, így eldőlt, hogy a 3. helyen kiemelt angol meccselhet a vb-címért Luke Littlerrel szerdán este.

Scott Williams elődöntős szereplése legalább akkor meglepetés, mint a 16 éves Luke Littleré – utóbbi ugyebár Crosst legyőzve a döntőbe is bejutott… –, hiszen a nyolc között a korábbi háromszoros győztes Michael van Gerwent is kiütötte.

Luke Humphries kicsit nehezen lendült bele a játékba a vb elején, de a világbajnoki cím egyik legnagyobb esélyeséhez méltón folytatta, és így ő is eljutott a legjobb négyig.

Az első szettben Humphries 109-es körátlaggal 3–2-vel megszerezte a vezetést. A második szett még simábban lett a harmadik helyen kiemelt Humphriesé. Sorra dobta a 100 fölötti kiszállókat, és ez ellen Williamsnek semmi esélye sem volt.

A harmadik szett Humphries 170-es kiszállójával kezdődött – sorozatban a harmadik százasa volt! –, és bár Williams kiharcolta a döntő leget, ezt ismét Humphries nyerte.

A negyedik szettben 2–2 után a döntő leg ide és oda is eldőlhetett volna, ám a szerencse (?) Humphries mellé állt, aki így már 4:0-ra vezetett.

Scott Williams egyáltalán nem játszott rosszul, a 95-ös körátlaga az 50 százalék körüli kiszállózása is erre utalt, de még így sem volt sok esélye Humphries ellen, aki mindenben felülmúlta riválisát.

Az ötödik szettet Humphries 3–0-ra nyerte, a hatodikat 3–1-re, így 6:0-val jutott be a döntőbe, ahol tehát Littlerrel meccsel a Sid Waddell-trófeáért.

Humphries statisztikái: 108.74-es körátlag, 14 db 180-as kör, kereken 60 százalékos kiszállózás…

Azzal, hogy Humphries nyert, eldőlt, hogy a döntő eredményétől függetlenül a világranglista első helyére lép.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
ELŐDÖNTŐ

Scott Williams (angol)–Luke Humphries (angol, 3.) 0:6 (2–3, 0–3, 2–3, 2–3, 0–3, 1–3)

Korábban
Rob Cross (angol, 8., 102.77)–Luke Littler (angol, 106.05) 2:6 (3–2, 2–3, 1–3, 2–3, 3–2, 2–3, 1–3, 2–3)