Terepkerékpár-vk: Vas Kata Blanka ötödik Gaverében

2023.12.26. 16:02
Vas Kata Blanka ötödik Gavaréban (Fotó: Árvai Károly)
A magyar bajnok Vas Kata Blanka ötödik helyen ért célba a cyclocrossosok (terepkerékpár) világkupa-sorozatának keddi állomásán a belgiumi Gaverében.

A karácsony utáni ötkörös viadalt mélyen saras, nagyon technikás pályán rendezték, így sok kerékpárcsere és számos elcsúszás, bukás jellemezte. Vas már az első kört a legjobb tízben zárta és szépen haladt előre, sokáig a hatodik volt. Az utolsó kört pedig már az ötödik pozícióban kezdte meg, ezt a helyezést pedig meg is tudta tartani. Az SD Worx 22 esztendős magyar bringása október 18-án bukott edzés közben és eltörte a kulcscsontját. November 25-én tért vissza a versenyzéshez, azóta messze a mostani a legjobb eredménye.

A versenyen a holland Puck Pieterse diadalmaskodott, világ- és Európa-bajnok honfitársa, az idénybeli korábbi 11 viadalát kivétel nélkül megnyerő Fem van Empel ezúttal másodikként ért célba.